Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Pasaulyje
Ūkininkauti po vandeniu visiškai įmanoma

Roma. Temperatūra šiame šiltnamyje laikosi apie 26 laipsnius Celsijaus, oro drėgnumas siekia 83 procentus. Regis, tai gana įprastos sąlygos augalams, išskyrus vieną aplinkybę: šiltnamis paniręs 6 metrus po vandeniu, prilaikomas inkaro jūros dugne netoli Noli miestelio, Italijos pakrantėje.

Balionus primenančios biosferos išnaudoja gamtinės aplinkos privalumus: po vandeniu temperatūra yra stabili, o šiltnamių forma leidžia vandeniui nuolat garuoti ir atgaivinti augalus. Be to, aukštas anglies dioksido lygis augalus veikia kaip steroidai, labai spartinantys augimą. Konstrukcijas greitai pamėgo aštuonkojai ir nykstantys vandens arkliukai, atrėplioja ir krabų.

„Ocean Reef Group" - nardymo įrangos kompanija - šiuo metu prižiūri penkis tokius šiltnamius, kuriuose auga bazilikai, salotos, braškės ir pupelės ir kitos kultūros. Grupė yra patentavusi statinių struktūrą ir planuoja eksperimentus su kitomis kultūromis, pavyzdžiui, grybais, kurie drėgnoje terpėje turėtų klestėti, rašo „The Washington Post".

Bioversija 23 09 01 m7

„Nemos garden“ nuotr.

Kompanijos prezidentui Serdžio Gamberiniui (Sergio Gamberini) „beprotiška" idėja ūkininkauti po vandeniu kilo atostogaujant Italijoje prieš dvejus metus. Išradėjas eksperimentus pradėjo iškart: nardino permatomas biosferas po vandeniu, pildė jas oru ir įrenginėjo pirmąsias povandenines lysves.

Kol kas salotų derliaus užtenka tik vakarėliui, tačiau S. Gamberinis tikisi, kad eksperimentai padės pamatus naujai ūkininkavimo formai, kuri nekenks aplinkai.

„Ateityje tai tikrai taps ekonomiškai atsiperkančiu dalyku, - įsitikinęs išradėjo sūnus Luka Gamberinis (Luca Gamberini). - Technologija atveria galimybių besivystančioms šalims, kuriose dėl atšiaurių sąlygų augalams augti yra sudėtinga."

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos