BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Ūkininkams pasiūlė grynųjų už kontraversiškos medžiagos naudojimą

Sent Luisas. JAV agrochemijos gigantė „Monsanto" ūkininkams, kurie pirks piktžolių žudiką dikambą, siejamą su didžiule žala pasėliams, pateikė viliojantį pasiūlymą. Reklama startavo nepaisant to, kad šį herbicidą jau kelios JAV valstijos uždraudė ar apribojo jo naudojimą.

Bendrovė ūkininkus skatina naudoti dikamba paremtą herbicidą „XtendiMax" ir siūlo jiems grąžinti daugiau nei pusę produkto kainos, jei ši medžiaga bus purškiama ant „Monsanto" išvestų sojos pupelių, kurios yra atsparios dikambai ir glifosatui, rašo airių dienraštis „The Independent".

„XtendiMax" kainuoja apie 11 JAV dolerių už akrą (0,4 ha), o „Monsanto" siūlo grąžinti 6 dolerius už akrą grynaisiais ūkininkams, kurie šį herbicidą kartu su kitais patvirtintais herbicidais naudoja naikinti piktžoles laukuose, kurie apsodinti kompanijos išvestoms sojos pupelėms.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Pernai JAV žemės ūkį ištiko krizė, kurią sukėlė dikambos nauja formule pagrįsti herbicidai. Dikamba purškimo metu garuodavo ir dreifuodavo bei pažeisdavo gretimuose laukuose auginamas įprastas, ne modifikuotas, sojos pupeles. Tai supriešino kaimynystėje skirtingas pupeles auginančius ūkininkus.  

„Monsanto" teigia, kad tinkamai naudojamas „XtendiMax" yra saugus. „BASF SE" ir „DowDuPont" taip pat parduoda dikambos herbicidų versijas.

Ūkininkai mano, kad nauju pasiūlymu kompanija siekia, jog kuo daugiau žemės būtų apsodinta jų išvestomis sojų pupelėmis.

Pernai Luizianos valstijoje „Monsanto" pradėjo naujos gamyklos, kurioje bus gaminamas herbicidas su dikamba, statybą. Investicijos į ją sieks 975 mln. JAV dolerių (807 mln. eurų).

„Monsanto" pasiūlymas pasirodė tuo metu, kai JAV federalinės ir valstybinės reguliavimo institucijos reikalauja mokyti ūkininkus, kaip purkšti dikambą ir planuoja jos naudojimo ribojimus.

Šiaurės Dakota pranešė, kad planuoja uždrausti naudoti dikambą nuo birželio 30 d. Misūrio valstija planuoja apriboti „XtendiMax" naudojimą, nuo liepos 15 d. jau uždraudė BASF sukurtą dikambos herbicidą „Engenia". Arkanzaso valstija ketina uždraustu dikambą nuo balandžio 15 d., Minesotos valstija irgi svarsto apribojimus.

„Monsanto" prognozuoja, kad JAV ūkininkai šiemet pasodins dvigubai daugiau modifikuotų „Xtend" sojos pupelių, jų plotas pasiek maždaug 40 milijonų akrų (16 mln. ha), nepaisant pranešimų apie pasėlių nuostolius praėjusią vasarą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos