Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Trąšų rinka: lenkai įtaria, kad Briuselio sprendimai palankūs Maskvai

Varšuva. Lenkijos trąšų rinkoje kasmet didėja įvežtinės produkcijos dalis, o jos struktūroje vyrauja palyginti pigesnė rusiška produkcija. Šalies trąšų gamintojai priekaištauja Europos Parlamentui, kad jo sprendimai dar plačiau atvers rinką rusiškoms trąšoms.

Per pastaruosius 5 metus trąšų įvežimas į Lenkiją išaugo 55 proc. - iki 3,1 mln. t (2016 m.). Per 2017 m. tris ketvirčius šalis importavo beveik 2,6 mln. tonų trąšų arba 15 proc. daugiau nei per tą patį 2016 m. laikotarpį. Įvežtinių trąšų struktūroje lyderės pozicijas užima Rusija – nuo 2012 m. rusiškų trąšų importas išaugo dvigubai, pažymi šios žalies žiniasklaida.

Lenkijos televizijos laidoje kalbėjęs įmonių grupės „Azoty" valdybos pirmininkas Vojcechas Vardackis (Wojciech Wardacki) pažymėjo, kad pigios dujos yra neginčijamas konkurencinis rusų pranašumas. Be to, Rusijos gamintojams netaikomi ES standartai. V. Vardackio nuomone, rusai nusprendė imtis Lenkijos trąšų rinkos kontrolės ir savo ekspansijos nežada stabdyti.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Spalio pabaigoje Europos Parlamentas balsavo dėl naujų taisyklių, kurios palengvins organinių ir iš atliekų pagamintų trąšų prekybą ES, o taip pat apribos leistiną kadmio koncentracijos lygį fosforo trąšose.

Anot V. Vardackio, šis sprendimas reiškia rusų monopolį Europos rinkoje ir yra modernus ekonominės kovos, kurią Rusija vykdo Europos Parlamento narių rankomis, būdas.

Lenkijos trąšų gamintojų atstovo teigimu, gaminti fosfatines trąšas be kadmio įmanoma tik iš atitinkamos žaliavos, kurioje nėra šio elemento. Rusija turi tokius išteklius. Todėl naujosios ES taisyklės bus naudingos tik Rusijos kompanijoms, o ne Lenkijos gamintojams, kurie naudoja žaliavą su kadmio priemaišomis, rašo portalas wgospodarce.pl.

Lenkai mėgino suorganizuoti Europos Parlamente daugumą, kuri pasipriešintų naujoms taisyklėms, tačiau pritrūko 9 balsų. Lenkų iniciatyvą palaikė Portugalijos, Ispanijos, Bulgarijos ir Didžiosios Britanijos parlamentarai, tačiau nepalaikė Vokietija.

Lenkijos žiniasklaida primena, kad prieš kelerius metus rusai norėjo perimti įmonių grupę „Azoty".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos