Švedai pristatė mobilią skerdyklą
2014-06-20

Stokholmas. Siekdami apsaugoti gyvulius nuo streso, švedai sukūrė mobilią skerdyklą, sudarytą iš kelių vilkikų komplekso. Gyvulių nebereikės vežti ilgų atstumų, mėsininkai atvažiuos tiesiai į ūkininkų kiemą, rašo „Agrarheute".

Pirmosios Europoje mobilios skerdyklos kūrėjai įsitikinę, kad jų įranga padės gauti geresnės kokybės mėsą. „Gera gyvulių savijauta, optimalios sąlygos ir skerdimas be streso garantuoja aukščiausios kokybės produkciją. Tai - novatoriškas ir etiškas mėsos gavybos būdas", - teigia švedų įmonės atstovai. Šiam projektui pritaria ir veterinarijos mokslininkai, kurie neabejoja, kad humaniškas skerdimas padės išvengti streso padarinių mėsoje.

Mobili skerdykla - žingsnis į ateities žemės ūkį ir tvarią maisto produktų gamybą. Vartotojai pageidauja produkcijos, gautos iš ūkių, kurie paiso gyvūnų gerovės reikalavimų. Populiarėja nedidelės skerdyklos šalia ūkių, kur gyvuliai patiria mažiau diskomforto. Tai paskatino mėsos perdirbėjus ieškoti alternatyvų.

Skerdimo sistemą sudaro 2 vilkikai su priekabomis. Vienoje jų įrengtos biuro, pasirengimo zonos, kitoje - šaldytuvai mėsai atvėsinti. Vienu sykiu 4 darbuotojai gali paskersti iki 30 gyvulių. Nuo šiol mėsininkai su visa reikiama įranga vyks pas gyvulių augintojus, o pastarieji galės susipažinti su skerdimo procesu ir geriau planuoti darbus. Šiuo metu švediškomis mobiliomis skerdyklomis naudojasi 50 ūkių. Didesnę veiklos plėtrą numatoma pradėti nuo 2014 m. rugsėjo mėnesio.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai