Suomijoje nuspręsta išnaikinti erškėčius
2019-07-09
Raukšlėtalapiai erškėčiai (Rosa rugosa). Pixabay.com nuotr.

Helsinkis. Suomijoje įsigaliojo draudimas prekiauti erškėčiais. Vyriausybė įrašė juos į invazinių augalų rūšių sąrašą. Per trejus metus erškėčių turi nelikti ir gyventojų kiemuose.

Draudimas parduoti raukšlėtalapius erškėčius (Rosa rugosa) įsigaliojo birželio 1-ąją, o nuo 2022 m. bus uždrausta ir juos auginti. Vadinasi, savininkai per trejus su puse metų privalo išnaikinti jų valdose augančius erškėčius, informuoja šalies naujienų agentūra „Yle“.

Vyriausybės sprendimu, raukšlėtalapių erškėčių negali likti parkuose, paplūdimiuose ir šalikelėse. Ši erškėčio rūšis plačiai paplitusi Suomijoje, todėl didžiausi jų sąžalynai bus naikinami panaudojant techniką.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Raukšlėtalapiai erškėčiai į Suomiją pateko XX a. pradžioje, o dabar jie išstumia vietines augalų rūšis.

Estijoje irgi susirūpinta šių erškėčių išplitimu, informuoja portalas ERR, nors dar neseniai jų auginimas buvo skatinamas mokant išmokas, o išmokų gavėjams galioja įsipareigojimas auginyti šiuos krūmus bent 4 metus.

Suomiai pastebi, kad erškėčių plitimas gali sukelti kelio dangos eroziją, bet kaip šalikelių augalai jie yra nepakeičiami, nes puikiai toleruoja kelių barstymą druska.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai