Streikuojantys britų pienininkai pasiekė pirmą pergalę
2012-07-27

Londonas, liepos 27 d. Didžiosios Britanijos pieno gamintojai, protestuojantys dėl sumažintų supirkimo kainų, pasiekė dalinę pergalę. Keli šalies prekybos centrai pasirengę mokėti ūkininkams papildomą mokestį, kad kompensuotų pieninių nustatytas kainas. Pieno supirkėjų ir gamintojų derybos pajudėjo iš „mirties taško" skelbia portalas dailymail.co.uk.

 Liepos viduryje šimtai protestuojančių ūkininkų laikinai užblokavo kelias pienines ir paskirstymo centrus. Blokados ir protestai nesiliovė visą savaitgalį. Didžiosios Britanijos ūkininkai reikalauja, kad pirmaujančios šalies pieninės atšauktų rugpjūčio 1 d. planuojamą pradėti antrąjį supirkimo kainų mažinimo etapą, po kurio įgyvendinimo pieno kaina Jungtinėje Karalystėje sumažėtų iki 31,5 centų už litrą.

Reaguodami į susiklosčiusią situaciją prekybos centrai „Morrisons" ir „The Co - operatyve" šią savaitę paskelbė, pasirengę mokėti specialias išmokas pieno gamintojams. Tai turėtų sušvelninti ūkininkų patiriamus nuostolius. Mokėjimai bus taikomi iki spalio pabaigos, kuomet planuojama pakartotinė situacijos apžvalga.

Dojus agro 19 09 10

Nacionalinės ūkininkų sąjungos prezidentas Peteris Kendalas (Peter Kendall) pasveikino mažmenininkų sprendimą reaguoti į ūkininkų protestus bei paragino ir kitas įmones pasekti šiuo pavyzdžiu. „Mes turime rasti ilgalaikį sprendimą, kaip užtikrinti tvarią pieno gamybą ateityje", - teigė pieno gamintojų atstovas.

Pagaliau po ilgų derybų tarp ūkininkų ir pieno perdirbėjų buvo pasirašytas savanoriškos pieno praktikos kodeksas. Remiantis esminiais susitarimo punktais, pieno supirkėjai apie kainų mažinimą privalės pranešti iš anksto prieš 30 d. O su kainomis nesutinkantys ūkininkai sutartį galės nutraukti praėjus 3 mėn. po oficialaus pareiškimo. „Šis susitarimas suteiks mums reikiamus pagrindus stabilumui rinkoje palaikyti, kad ateityje būtų išvengta krizių, tokių kaip ši", - pareiškė P. Kendalas.

 MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai