Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Pasaulyje
Stambiausias Estijos ožkų ūkis nori tapti stambiausiu pasaulyje

Talinas. Stambiausias Estijos ožkininkystės ūkis paskelbė apie plėtros planus - ateinantį pavasarį numatomą naujų tvartų statybos pradžią. Užbaigus statybas, ūkyje būtų laikoma apie 10 tūkst. ožkų, netoliese iškiltų pieno perdirbimo įmonė.

Kaip rašo laikraštis „Postimees", stambiausiame ir moderniausiame šalies ožkininkystės ūkyje (Ilukoje, Rytų Virumos apskrityje) šiandien laikoma 450 ožkų. Ūkis įkurtas prieš pustrečių metų. Jo savininkas Martinas Repinskis planuoja kasmet pastatyti po naują 2000 vietų tvartą, kad po penkerių metų ūkyje įsikurtų dešimt tūkstančių ožkų. Netoliese iškils sūrių gamykla.

Pasak ūkininko, greta penkių tvartų bus pastatytas atskiras pastatas prieaugliui laikyti. Visi statiniai statovės ratu, o centre - melžimo baras (iš pradžių nedidelis, bet iš anksto numačius plėtros galimybę).

Šiuo metu didžiausias pasaulyje ožkininkystės ūkis priklauso vienai olandų įmonei. Šiio tvartai yra skirtingose vietovėse, juose iš viso laikoma 6000 ožkų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Ūkininkas M. Repinskis, planuodamas statyti sūrių gamyklą, vadovaujasi nuostata, kad didesnės gamybos apimtys mažina savikainą, o tai labai svarbu norint patekti į Europos rinką. Tuo pačiu didelio masto gamyba susijusi su didele rizika, todėl ūkininkas daug dėmesio skiria pardavimų planavimui, rinkodarai, veterinarinei priežiūrai.

Anot M. Repinskio, viena pieno perdirbimo įmonė siūlosi pirkti iš jo po 3 tonas ožkų pieno kas savaitę. Tokį poreikį ūkininkas galėtų patenkinti, tačiau yra įsitikinęs, kad, paėmęs perdirbimą į savo rankas, galės pats reguliuoti kainą.

Galvodamas apie pašarų gamybą, ūkininkas jau investavo 120 tūkst. eurų į siloso paruošimo techniką. Plečiantis ūkiui reikės ir papildomai žemės (dabar ūkis nuomojasi 750 ha).

Ūkyje dirba 14 žmonių, planuojama, kad ateityje jų bus įdarbinta apie penkiasdešimt.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos