
Bratislava. Slovakija ir Ukraina susitarė dėl naujos grūdų prekybos sistemos, pagal kurią iki metų pabaigos turėtų būti panaikintas dabartinis Slovakijos importo draudimas, ketvirtadienį pranešė Bratislava.
„Kol ši sistema pradės veikti ir kol bus išbandytas visas jos funkcionalumas, draudimas importuoti keturias prekes iš Ukrainos galioja iki 2023-iųjų pabaigos“, – teigiama Slovakijos žemės ūkio ministerijos pareiškime.
Anot ministerijos atstovo spaudai, trečiadienį telefoninio pokalbio metu su Ukrainos žemės ūkio ministru Mykola Solskiu Slovakijos ministras Jozefas Birešas paprašė, kad Ukraina nutrauktų visus teisinius veiksmus prieš Slovakiją, taip pat deklaracijas dėl prekybos žemės ūkio produktais iš Slovakijos į Ukrainą sustabdymo.
„Ministras Solskis vakar pažadėjo nutraukti šiuos veiksmus“, – sakė atstovas spaudai.
Praėjusią savaitę Slovakija kartu su Lenkija ir Vengrija pratęsė ukrainietiškų grūdų embargą, nepaisydamos Europos Sąjungos sprendimo dėl apribojimų panaikinimo. Reaguodamas į tai, Kyjivas nurodė pateikęs skundą Pasaulio prekybos organizacijai (PPO).
Trečiadienį Ukrainos ambasadorius Lenkijoje Vasylis Zvaryčas buvo iškviestas į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją dėl Ukrainos prezidento pareiškimo Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, Varšuvos vertinamo kaip antilenkiško.
Ketvirtadienį Ukraina pareiškė, kad artimiausiomis dienomis surengs derybas su Lenkija dėl besiplečiančio ginčo, o Varšuva ir Kyjivas pakartojo, kad palaiko glaudžius ryšius.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ukraina griežtina žemės ūkio eksporto kontrolę
2026-05-21 -
Ieško alternatyvų gyvūnams žymėti
2026-05-19 -
Kinija sutinka pirkti daugiau JAV žemės ūkio produkcijos
2026-05-19
Skaitomiausios naujienos
-
Tragedija fermoje: žuvo žinomas ūkininkas
2026-05-05 -
Kinai ruošia smūgį pasaulinei technikos rinkai
2026-05-18 -
Šliužams naikinti – naujai įregistruotas produktas
2026-05-08
Verslo informacija
-
Koronos virusas persikelia į žemės ūkį
2026-05-22 -
Univoq™ – apsaugok savo pasėlius, ūkį ir ateitį
2026-05-18 -
Kaip išsirinkti tinkamą žoliapjovę jūsų sklypui?
2026-05-06




(0)