


Pekinas. Vis dažniau bepilotes skraidykles arba dronus bandoma pritaikyti ir žemės ūkiui. Kinijos įmonė „DJI" skelbia planuojanti susitelkti į skraidyklių, pritaikytų žemės ūkio sektoriui, gamybą ir šiuo metu aktyviai dirbanti prie drono, skirto augalų apsaugai.
Portalas „Agrarheute" rašo, kad „DJI" dirba kartu su Prancūzijos bendrove „Parrot". Jų sukurtoje bepilotėje skraidyklėje „Agras MG-1" sumontuota dešimties litrų talpą ir purkštuvas. Skaičiuojama, kad per valandą šiuo dronu galima nupurkšti 2,5 ha plotą, pilnai pakrautas jis gali skirsti 12 minučių. Vietoj įprastų keturių rotorių, „Agras MG-1" sumontuoti aštuoni.
Kada toks dronas pasirodys rinkoje dar neskelbiama. Manoma, kad visų pirma juo bus prekiaujama Kinijoje ir Korėjoje. Ši skraidyklė leistų tinkamai nupurkšti sunkiai pasiekiamus laukus, o ja pakeitus ant nugaros nešiojamus rankinius purkštuvus būtų užtikrinama ir geresnė lauko darbininkų sauga.
Užsienio žiniasklaida skaičiuoja, kad šios bepilotės skraidyklės kaina galėtų siekti apie 15 tūkst. JAV dolerių (daugiau nei 13,5 tūkst. Eur).
Tai nėra pirmasis bandymas skraidykles panaudoti žemės ūkiui. Pernai „Agromek" parodoje lauko darbų kategorijoje apdovanotas „Geoteam A/S" fiksuotas dronas „UXS Drone", skirtas laukų apžiūrai. Skraidyklėje įmontuota žemės ūkiui sukurta infraraudonųjų spindulių (NIR) kamera, leidžianti gauti itin ryškius ir labai tikslius rodmenis.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Lenkai suskaičiavo, kiek nekontroliuojamai įvežta ukrainietiškų grūdų
2023-11-30 -
Nesuvaldžius salmoneliozės paskerstos visos paukštyno dedeklės
2023-11-28 -
Ukrainos uostų infrastruktūrai atkurti EK skirs 50 mln. eurų
2023-11-27
Skaitomiausios naujienos
-
Išmokų avansai: sąskaitos pildosi, tačiau ne tiek, kiek tikėtasi?
2023-11-08 -
Nustatomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos glumina savininkus
2023-11-22 -
Vienų reikalaujama pievas atstatyti, kiti negali jų deklaruoti
2023-11-28
(0)