Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Šimtai ūkininkų prisijungė prie miškų savininkų piketo Rygoje
Protestuoja Latvijos žemdirbiai („Zemnieku Saeima“ paskyros socialiniame tinkle „Facebook“ nuotr.)

Ryga. Rygos senamiesčio Domo aikštėje antradienio rytą keli šimtai ūkininkų susirinko į protestą priešais vyriausybės rūmus ir prisijungė prie miško savininkų piketo, reikalaujančių tinkamos kompensacijos už žemės naudojimo apribojimus.

Protestuotojai į centrinę aikštę pradėjo rinktis dar prieš 10 val. Kaip pranešama, iš viso jų susirinko apie tūkstantį.

Į protesto akciją ūkininkai atsinešė įvairių plakatų ir darbo įrankių – kibirų, krepšių ir grandininių pjūklų. Ant jų plakatų buvo tokie šūkiai kaip „Leiskite ūkininkams dirbti“, raginimai sumažinti PVM vaisiams ir daržovėms ir nutraukti „rusiškų kruvinų grūdų“ importą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Nevyriausybinės organizacijos „Zemnieku Saeima“ (Žemdirbių asamblėja) valdybos pirmininkas Juris Lazdins (Jūris Lazdinas) naujienų agentūrai LETA nurodė, kad vasario pradžioje politikams pateikti žemdirbių reikalavimai dar neįgyvendinti, tačiau prie jų dirbama.

Po antradienio akcijos Rygos miesto tarybai žadama pateikti prašymą leisti organizuoti kitą protesto akciją.

„Tai vienas iš radikaliausių būdų spręsti problemas“, – sakė J. Lazdins ir pridūrė, kad žemės ūkio sektoriaus problemos yra įsisenėjusios ir tokie protestai yra geras būdas priminti politikams apie būtinybę jas spręsti.

Latvijos ūkininkai antradienį prie vyriausybės rūmų Rygoje prisijungė prie šalies miškų savininkų ir medienos pramonės atstovų surengto protesto.

Šia protesto akcija siekiama atkreipti dėmesį į ilgai ignoruotas problemas, su kuriomis susiduria Latvijos miškų savininkai ir miško pramonėje dirbantys žmonės.

Asociacijos teigimu, pramonė kenčia nuo nesąžiningo elgesio tiek nacionaliniu, tiek Europos Sąjungos lygmeniu. Vienas opiausių klausimų – kompensacijos miškų savininkams, kurių miškai pripažinti saugotinais. 

Šaltinis: LETA-BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos