„Sankcijos – šnipštas, reikėtų mažiau apie jas kalbėti!“
2014-08-20

Ryga. Rusijos sankcijos Latvijos ekonomikai yra visiškas šnipštas. Keliasdešimt milijonų eurų nevaidina jokio ryškesnio vaidmens net tokioje nedidelėje ekonomikoje kaip Latvijos. Žmonės klaidingai įsivaizduoja, kad eksportas į Rusiją yra gyvybiškai svarbi ūkio dalis. Tai mitas. Reikia kuo mažiau kalbėti apie tas sankcijas, tikina žinomas latvių verslininkas Levas Lisagoras, kurį cituoja kaimyninės šalies žiniasklaida.

Anot verslininko, Rusijos sankcijos naudingos Latvijos vartotojams, nes kainos krenta: lietuviai ir lenkia veža ir veš į šalį pigią produkciją, todėl ir vietos gamintojai bei perdirbėjai kainas irgi mažina. Rusijos sankcijos palietė labai nedidelę dalį gamybos, šprotus bei ledus ir toliau galima eksportuoti į Rusiją.

Latvijos ekonomika maža, bet ne tokia menka, kad keliasdešimties milijonų eurų praradimas dėl sankcijų ką nors lemtų iš esmės. „Žmonės klaidingai įsivaizduoja, kad eksportas į Rusiją sudaro vos ne pagrindinę ekonomikos dalį, ir kad be jo šalies ūkis žlugtų. Tai mitas. 50 mln. eurų Latvijai yra juokas. Tiek kainuoja nelabai ilgos gero kelio atkarpos tiesimas. Bet ar kelių tiesimas žlugdo ekonomiką? Rusijos sankcijos yra šnipštas", - sako L. Lisagoras ir siūlo kuo mažiau apie tai kalbėti. Verslininką cituoja leidinys telegraf.lv.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pasak L. Lisagoro, kiekviena rimta įmonė diversifikuoja savo riziką, kad nebūtų priklausoma nuo vieno partnerio. Tai padeda išvengti žlugimo tokiais atvejais kaip atsitiko su Rusijos draudimu įvežti maisto ir žemės ūkio produkciją.

Latvijos premjerė Laimdota Straujuma pareiškė, kad rimtos žemės ūkio gamybos ir perdirbimo įmonės nežlugs dėl Rusijos sankcijų, jos ras naujas rinkas, o valstybė jiems padės, papildomai finansuodama eksporto paieškomis užsiimančios agentūros darbą.

„Rusija ne kartą taikė vienokias ar kitokias sankcijas, tad šįkart nieko naujo. Gal sankcijos po metų bus panaikintos, tačiau Rusijos rinka labai nestabili ir reikėtų ją vertinti atsargiai. Net jei Rusija nutrauktų absoliučiai visas sutartis su Latvija, Latvija netektų tik 10 proc. BVP", - šalies televizijai pareiškė L. Straujuma.

Pieno supirkimo kainos Latvijoje pastaruoju metu sumažėjo 3-11 euro cento (0,1-0,38 Lt) už litrą, vidutiniškai iki 25 euro centų (0,86 Lt), tačiau kai kur supirkimo kaina tapo žemesnė už savikainą, pareiškė Latvijos žemdirbių seimo vadovė Maira Dzelzkalėja.

Dėl žemų supirkimo kainų kai kurie daržininkystės ūkiai palieka derlių laukuose, nes jo neapsimoka nuimti. Tačiau, anot M. Dzelzkalėjos, šios situacijos nereikėtų sieti vien su Rusijos sankcijomis, nes ir ankstesniais metais taip yra buvę.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai