Šaltamėgės sraigės - perversmas moliuskų versle
2015-05-27

Elbingas (Lenkija). Lenkijos sraigių augintojams po kelerių metų intensyvių tyrimų ir skirtingų veislių moliuskų kryžminimo pavyko skurti naują šių gyvūnų linija. Išvestosios sraigės daug atsparesnės žemai temperatūrai, o tai labai svarbus veiksnys Vidurio ir Rytų Europos sraigių veisėjams.

Sraigių veisimuisi labai svarbu yra pastovi maždaug 20 laipsnių temperatūra. Todėl augintojai, norėdami užtikrinti moliuskų dauginimąsi šaltuoju metų laiku, privalo pasirūpinti patalpų šildymu, o tai papildomos išlaidos. turi yra reikalingas pastovus šildymo veisimo, kuri padidėjo gamybos išlaidas. Jei temperatūra per žema, sraigės nededa kiaušinėlių.

Kaip praneša elblag24.pl, pirmaujanti Lenkijos sraigių veisimo, auginimo ir perdirbimo įmonė „Polish Snail Holding" prieš kelerius metus ėmėsi intensyvių tyrimų, siekdama sumažinti gamybos savikainą. Visų pirma buvo ieškoma veislių, tinkamiausių auginti Vidurio ir Rytų Europos klimato sąlygomis. Atrinktų veislių sraigės buvo kryžminamos, kuriant naujas gyvūnų lnijas.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Įmonės specialistams pavyko išvesti sraiges, kurios dauginasi ir esant net 10-12 laipsnių šilumos temperatūrai. Bendrovės atstovų teigimu, tai gali būti lūžio momentas šio regiono sraigininkystėje, nes naujos linijos sraigės kur kas geriau prisitaikiusios prie vyraujančio vėsaus klimato. Vadinasi, patalpų, kuriose veisiamos sraigės, šildymo išlaidos bus kur kas mažesnės, o kartu atpigs gamybos sąnaudos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai