Rusijos žemės ūkio statistika – išpūsta
2019-04-24

Maskva. Rusijos žemės ūkio bumą turėję patvirtinti skaičiai buvo padidinti, paskelbė Rusijos Prezidento nacionalinė ekonomikos ir viešojo administravimo akademija.

Apie tai paskelbė anglų kalba leidžiamas dienraštis „The Moscow Times“. Pasak šį mėnesį paskelbtos ataskaitos, Rusijos plačiai skelbiamas žemės ūkio bumas buvo pervertintas, o kai kurių pasėlių derliaus statistika buvo padidinta net 30 proc.

Dėl silpnesnio rublio ir didesnių naftos kainų žemės ūkis 2017 m. viršijo ginklų pardavimo pajamas ir tapo antruoju didžiausiu Rusijos eksporto sektoriumi po naftos ir dujų. Oficialūs duomenys rodo, kad nuo 2013 m. Iki 2017 m. Rusijos žemės ūkio sektorius išaugo 20,7 proc.

RVAC 21 09 30

Tačiau, remiantis Rusijos prezidento nacionalinės ekonomikos ir visuomenės akademijos (RANEPA) paskelbta ataskaita, patikslinti duomenys sumažino 2017 m. Bendrąją žemės ūkio produkciją net 542 mlrd. rublių (8 mlrd. JAV dolerių) iki 5,1 trilijono rublių, palyginti su iš pradžių skelbtu  5,6 trilijono rublių (83,4 mlrd. JAV dolerių).

RANEPA pranešime teigiama, kad net mažiausios imties duomenų klaidos gali lemti reikšmingas klaidas vertinant visą daugiau nei 30 mln. ūkių veiklą.

Tačiau šia akademijai sunkiau paaiškinti pervertintus duomenis apie žemės ūkio organizacijas ir ūkio įmones, kurios reguliariai teikia savo veiklos ataskaitas Rusijos federalinei statistikos agentūrai.

Labiausiai išpūstas produkcijos kiekis buvo bulvių (35,9 proc.), daržovių (17,2 proc.) ir vaisių (8,3 proc.) sektoriuose, sakė RANEPA žemės ūkio politikos profesorius Vasilijus Uzuinas.

Anot jo, žemės ūkio ministerijos pareigūnai, politikai, mokslo ir verslo bendruomenė yra įsitikinę, kad Rusijoje užauginama pakankamai bulvių. Tačiau paaiškėjo, kad Rusijoje užauginta apie 20 mln. tonų, o šis kiekis jau kelia grėsmę, kad kils bulvių deficitas arba jas reikės importuoti.

Analizėje teigiama, kad oficiali informacija apie grūdų derlių yra teisinga. Skelbiama, kad 2016 m. Rusija tapo didžiausia pasaulyje grūdų eksportuotoja.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai