Rusijos embargas iki 2017-ųjų pabaigos nestebintų
2016-05-30

Vilnius. Rusijos premjerui pareiškus, kad žemės ūkio produkcijos embargą siūloma pratęsti dar pusantrų metų - iki 2017-ųjų pabaigos - Lietuvos rinkos dalyviai teigia dėl to nesistebintys. Be to, anot jų, net jei Rusija atvertų rinką, į ją būtų gabenami tik nedideli produkcijos kiekiai.

Daugiau nei 20 proc. produkcijos į Rusiją eksportavusios Vilkyškių pieninės vadovas Gintaras Bertašius tvirtino, jog toks Rusijos ketinimas nėra netikėtas.

Anot jo, jei Rusijos rinka vėl būtų atidaryta, pieninė vėl tiektų produkciją, tačiau bandytų veikti atsargiau ir mažesniais kiekiais.

„Jau tas žvilgsnis į Rusiją būtų nebe toks, koks buvo, jei Rusija nuimtų embargą. Žvilgsnis dabar būtų atsargus. Aišku, jei būtų ta rinka, tai nesakome, kad tikrai nedalyvautume toje rinkoje, bet dalyvautume su atsargumu su mažesne proporcija nei turėjome. Tada turėjo per 20 procentų. Kiekviena rinka mums yra rinka ir kažkiek dalyvautume, tik požiūris būtų atsargus", - teigė G. Bertašius.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas taip pat teigė, kad toks Rusijos siūlymas nėra netikėtas.

„Kad embargas bus dar pratęstas, ko gero, čia ne naujiena, nes pernai vykusiame pasaulinės pieno federacijos kongresui Vilniuje, Rusijos atstovas buvo informavęs, kad tikėtis, jog embargas anksčiau kaip 2018 metai, ko gero, nebus atšauktas", - teigė A. Stančikas.

Jo nuomone, Lietuva vis labiau tolsta nuo Rusijos rinkos, o šiai net ir atsidarius, gamintojai ir perdirbėjai į galimybę eksportuoti žvelgtų daug atsargiau.

Rusija žemės ūkio produktų ir maisto embargą Europos Sąjungai, JAV ir kitoms Vakarų šalims paskelbė 2014-ųjų rugpjūtį, reaguodama į Vakarų Maskvai paskelbtas sankcijas dėl veiksmų Ukrainoje. Tuomet Lietuvos pieno perdirbėjams bei daržovių augintojams kilo problemų realizuoti produkciją. Tačiau pastaraisiais metais atsivėrusios naujos rinkos Pietų Amerikoje, Azijoje, Artimuosiuose Rytuose situaciją pakeitė.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai