Rusija sunkiai atsigina nelegaliai įvežamos produkcijos
2014-11-25

Maskva. Albanija ir Juodkalnija atsidūrė vienoje gretoje su Baltarusija, Kazachstanu, Turkija ir Azerbaidžanu - šalimis, Rusijos tarnybų įtariamomis reeksportuojant produktus iš ES, kurių įvežimui Maskva taiko draudimą.

Rusijos federalinė Veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba praėjusią savaitę uždraudė importuoti iš Juodkalnijos mėsos (daugiausia kiaulienos) produktus, įskaitant ir gatavus. Pagrindinė priežastis - nelegalus šios produkcijos reeksportas iš ES.

Anot Rusijos pareigūnų, iš Juodkalnijos įvežamos mėsos produkcijos kiekiai išaugo labai smarkiai ir viršijo šios šalies gamybos pajėgumus. Rusija tikina, kad draudimas neturės įtakos produkcijos asortimentui šalies rinkoje, praneša agronews.ru.

Rusijos tarnybos įtaria albanus nelegaliai reeksportuojant į šią šalį abrikosus, persikus ir vyšnias, kurių įvežami kiekiai, Rusijai paskelbus embargą, išaugo, palyginti su 2013 m., keturis kartus. Nors iš Albanijos į Rusiją atkeliaujanti produkcija yra sertifikuota, Maskvos pareigūnai įtaria, kad sertifikatai suklastoti.

Šią savaitę Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba kreipėsi į Baltarusiją, kad ši nuo lapkričio 30 dienos sustabdytų maisto produktų tranzitą Rusijos kryptimi į Kazachstaną ir kitas valstybes.

Pasak Rusijos, tuo siekiama užkirsti kelią produkcijos patekimui į Rusiją iš šalių, kurioms taikomas importo embargas. Užfiksuota nemažai atvejų, kai trečiosioms šalims skirta produkcija nepasiekia gavėjų ir realizuojama Rusijoje.

Tranzitu per Rusiją gabenami maisto produktai nuo lapkričio 30 dienos bus praleidžiami tik per Muitų sąjungos išorės sienų Rusijos pasienio kontrolės punktus.

Rugpjūčio pradžioje Rusija vieneriems metams uždraudė maisto ir žemės ūkio produktų importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų Vakarų šalių, reaguodama į Vakarų sankcijas dėl numanomos paramos Ukrainos prorusiškiems separatistams bei Krymo aneksijos.

MŪ, BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai