Rusija snaudžia ant didžiausio kviečių aruodo
2014-12-04

Otava/Maskva. Rusija turi rezervų gerokai padidinti kviečių derlių, o tai padariusi ji taptų didžiausia kviečių eksportuotoja pasaulyje, rašo portalas „Innovations report". Net pagal konservatyvųjį scenarijų Rusija galėtų užauginti iki 32 mln. tonų kviečių daugiau nei šiuo metu.

Leibnico žemės ūkio plėtros instituto bei Kanados universiteto specialistai sukūrė maistinių kultūrų augimo modelį, kuris leidžia prognozuoti kviečių derlius 28 pagrindiniuose Rusijos kviečių regionuose. Modelyje įvertinamas ne tik galimas derliaus prieaugis, bet ir poveikis, kurį sukeltų dirbamos žemės plėtra. Žlugus Sovietų Sąjungai liko daugiau kaip 40 milijonų hektarų žemės, kuri anksčiau buvo dirbama, o dabar yra apleista. Tuo tarpu dabartiniai kviečių derliai Rusijoje smarkiai atsilieka nuo derlių panašiuose kitų valstybių pasėliuose.

Tyrėjų skaičiavimais, trąšų tiekimo optimizavimas vidutinius kviečių derlius pakeltų 1,2-3 t/ha, o trąšų ir drėkinimo derinys - 1,8-4,6 t/ha. Net pagal konservatyvųjį scenarijų, kuriame kviečių derliai paauga iki pasaulinio lygio, o neseniai apleisti žemės plotai vėl apsėjami, Rusija galėtų užauginti iki 32 mln. tonų kviečių daugiau nei šiuo metu. Tai būtų 62 proc. didesnis derlius negu 2013 metais, kuris leistų Rusijai tapti pagrindine kviečių eksportuotoja (palyginti, Vokietija praėjusiais metais surinko 25 mln. tonų kviečių). Specialistai pažymi, kad tokiems pokyčiams reikia ne tik reikšmingų investicijų į žemės ūkio infrastruktūrą, švietimą ir tyrimus, bet ir politinių reformų.

Rusijoje šiemet prikulta 59,4 mln. tonų kviečių - 14 proc. daugiau nei 2013 metais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai