Rusija ruošiasi dalyti gyventojams maisto talonus
2015-06-05

Maskva. Rusijos pramonės ir prekybos ministerija planuoja iki rudens sukurti maisto kortelių modelį. Ministerijos teigimu, nacionalinė tikslinės maisto pagalbos gyventojams sistema kuriama pagal analogiją su JAV maisto talonais ir bus taikoma trumpo galiojimo termino produktams. Kitų šaltinių teigimu, Rusijos provincijai iš tiesų gresia maisto trūkumas.

Ministerijos pranešime sakoma, kad pagrindinis maisto kortelių modelio tikslas - skatinti gyventojus racionaliai maitintis, o ne kaupti maisto atsargas, rašo portalas agroinfo.com.

Pramonės ir prekybos ministerija žadėjo parengti maisto kortelių modelį dar šį pavasarį. Be tikslinės pagalbos skurstantiems gyventojams, ši sistema turi tapti Rusijos žemdirbių, perdirbėjų palaikymo priemonė.

Rusijos laikraštis „Argumenty i fakty" rašo, kad mažėjanti gyventojų galimybė apsirūpinti maisto produktais iš tiesų kelia nerimą. Pagrindiniai maisto produktai, kurie sudaro vartotojo krepšelį, per 4 šių metų mėnesius pabrango daugiau kaip 14 proc., o maisto importas sumažėjo 43 proc.

Vietos gamintojai nepajėgūs užpildyti išstumtos importinės produkcijos nišos, naujojo derliaus prognozės nėra itin optimistinės (sėjos laikotarpis buvo sudėtingas, nes žemdirbiams truko apyvartinių lėšų). Kai kuriuose regionuose trūksta mėsos, pieno produkcijos, daržovių.

Regioninių problemų instituto direktorius Dmitrijus Žuravliovas, kurį cituoja laikraštis, atkreipia dėmesį, kad situacija visiškai kitokia nei sovietmečio produktų ir prekių deficitas, kurį buvo sukūrusi perskirstymo sistema. Jo žodžiais, dėl šiandieninės situacijos negalima kaltinti nei perskirstymo sistemos, nei gamintojų, nei importuotojų, nes ne dėl jų veiklos nuvertėjo rublis.

Importo uždraudimo pasekmės regionuose daug ryškesnės negu sostinėje ir Sankt Peterburge, o kaip tik provincija buvo pagrindinė pigių įvežtinių produktų vartotoja. Rusijos statistikos tarnybos duomenimis, Volgogrado regione į parduotuves tiekiamos mėsos, žuvies ir paukštienos kiekis sumažėjo perpus, pieno ir pieno produktų - 30 proc., sūrio - 60, sviesto - 71 proc. mažiau.

Baškirijos parduotuvių lentynose trečdaliu sumažėjo vaisių ir daržovių (nepakanka svogūnų, agurkų, pomidorų ir bulvių), o kitų kainos smarkiai išaugo: kopūstų - 63 proc., morkų - 50, bananų - 40, bulvių - 20 proc.

Rusijos parlamento Audito rūmai paskelbė išvadas, kad artimiausiu metu šalis nepajėgs savarankiškai užpildyti uždraustų importuoti maisto produktų trūkumo.

Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje būtiniausių maisto produktų talonai gyventojams dalijami jau nuo 2014 m. pavasario.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai