Rusija neketina artimiausiu metu atverti savo rinkos Turkijai
2016-07-18

Maskva. Maisto produktų embargas Turkijos tiekėjams artimiausioje ateityje nebus atšauktas, pareiškė Rusijos žemės ūkio ministras Aleksandras Tkačiovas. Jo teigimu, šalies rinka išsiverčia ir be turkiškų daržovių, jas iš dalies atstoja kitų šalių produkcija.

„Mes neketiname skubiai atverti savo rinkos Turkijos maisto produktų, ypač daržovių, tiekėjams. Mūsų žemės ūkio produkcijos gamintojai išgirdo Vyriausybės raginimą aprūpinti vietos rinką šalyje išaugintomis daržovėmis ir juo patikėjo", - sakė ministras.

Pasak jo, Rusijos rinkai stinga apie 1,5 mln. tonų daržovių, šis deficitas padengiamas importu iš įvairių šalių.

Dojus agro 19 09 10

„Rinka susiformavo ir be turkiškos produkcijos, kurią keičia importas iš kitur. Vis dėlto, prioritetai - vietinei produkcijai - pomidorams ar agurkams, kurie auginami visur mūsų šalyje", - žiniasklaidai kalbėjo A. Tkačiovas.

Į klausimą, kada maisto embargas Turkijai gali būti panaikintas, ministras pabrėžė: „Artimiausioje perspektyvoje neplanuojama".

Be to, jis akcentavo, jog Turkijos žinybos nerodo iniciatyvos pradėti derybas šiuo klausimu.

Birželio pabaigoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sulaukęs Turkijos prezidento Redžepo Tajipo Erdohano atsiprašymo dėl pernai lapkritį Turkijos pasienyje numušto Rusijos karo lėktuvo, nurodė vyriausybei pradėti „normalizuoti" dvišalę prekybą.

Tuo tarpu Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor"), kuri yra atsakinga už vyriausybės įvesto draudimo importuoti maisto produktus iš Turkijos vykdymą, netrukus pranešė, jog draudimas automatiškai neatšaukiamas - embargas bus panaikintas tik gavus produkcijos saugumo garantijas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai