Rusija neatsisako minties įkalti pleištą tarp ES valstybių
2015-03-18

Maskva. Rusijos veterinarijos tarnyba („Rosselchoznadzor") rengiasi siųsti inspektorius į Vengriją, Graikiją ir Kiprą, kad jos galėtų pirmos iš Europos Sąjungos šalių atnaujinti maisto produktų eksportą į Rusiją, kai tik bus atšauktas embargas.

„Mes tariamės dėl inspektorių siuntimo į Vengriją, Graikiją, Kiprą patikrinimams jų maisto pramonės įmonėse, kad jos galėtų atnaujinti eksportą iškart, kai tik bus atšauktas embargas. Manau, kad inspektoriai ten išvyks po 2-3 savaičių", - sakė „Rosselchoznadzor" vadovas Sergejus Dankvertas.

Jo žodžiais, Rusijai atšaukus embargą, atnaujinti tiekimą galės tik Rusijos veterinarų patikrinti gamintojai.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Rusija pernai rugpjūtį metams paskelbė maisto produktų embargą iš Europos Sąjungos.

Sausio viduryje Berlyne susitikę ES Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato vadovas Ladislavas Miko (Ladislavas Mikas) ir Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor") vadovas Sergejus Dankvertas tarėsi dėl embargo atšaukimo atskiroms ES narėms.

Tai sukėlė kai kurių ES narių, taip pat Lietuvos, pasipiktinimą, - jų manymu, taip Maskva bando skaldyti ES, siekdama atsilyginti Europos šalims, kurios jos atžvilgiu nusiteikusios gana draugiškai, ir nubausti savo priešininkes.

Kilus skandalui, kuris tiesiogiai palietė ir Lietuvos deleguotą eurokomisarą Vytenį Povilą Andriukaitį, atsakingą už sveikatą ir maisto saugą, netrukus Rusija pranešė nutraukusi derybas dėl kai kurių maisto produktų importo iš atskirų ES narių atnaujinimo.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai