Rusija meta kozirį: grūdus geležinkeliais gabens nemokamai
2017-12-18

Maskva. Kažkada kosmose vykusios JAV ir Rusijos lenktynės persikėlė ant žemės. Prognozuojama, kad suskaičiavus 2017-2018 metų derliaus rezultatus, Rusija taps didžiausia kviečių eksportuotoja pasaulyje, aplenkdama JAV, bet dar atsiliks nuo šios šalies pagal visų grūdų eksportą.

Prognozuojama, kad šiemet Rusijoje gali būti užauginta 134 mln. tonų grūdų. Oficialūs duomenys bus paskelbti, kai grūdai bus išdžiovinti ir išvalyti. Per 2017-2018 metų sezoną Rusija planuoja eksportuoti 45 mln. tonų grūdų.

Nuo kitų metų Rusijos vyriausybė skelbia visiškai padengsianti grūdų gabenimo geležinkeliais į jūrų uostus išlaidas. Rusija kitais metais skirs 2 milijardus rublių (apie 29 mln. eurų) grūdų transportavimo subsidijoms, kad būtų galima pagreitinti eksportą 2018 m., pranešė Rusijos žemės ūkio ministerija.

Pasak žemės ūkio ministro pavaduotojo Igorio Kuzino, valstybės lėšos turės padėti stabilizuoti grūdų kainas vidaus rinkoje. Planuojama, kad valstybė pirks 3 mln. tonų grūdų rezervui, kuriame jau dabar yra 4 mln. tonų. Tačiau svarbiausia idėja yra skirti 100 proc. subsidijas geležinkelio tarifams, gabenant grūdus iš Volgos, Uralo ir Sibiro regionų į pietinius jūrų uostus.

Lytagra 20 03 02

Žemės ūkio ministras Aleksandras Tkačevas rugsėjo mėn. sakė, kad subsidijos gali siekti 3 mlrd. rublių, o tai grūdų eksportą padarytų patraukliu tiekėjams iš Sibiro, Volgos ir Centrinės Rusijos regionų.

Rusijos žemės ūkio ministerija sako, kad šios priemonės neprieštarauja Pasaulio prekybos organizacijai prisiimtiems įsipareigojimams, kuriuose kalbama apie pastangas naikinti eksporto subsidijas. Rusija teigia subsidijuojanti ne eksportuotojus, o gamintojus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai