Rusija maisto embargą planuoja taikyti dar 1-2 metus
2017-02-02

Maskva. Rusijos žemės ūkio ministras Aleksandras Tkačiovas pareiškė, jog embargas vakarietiškai žemės ūkio produkcijai ir maisto produktams galios dar 1-2 metus.

„Maisto importo ribojimas buvo vienas svarbiausių veiksnių skatinant žemės ūkio produkcijos gamybos augimą mūsų šalyje. Tačiau embargas amžinas nebus - dar metus ar dvejus", - kalbėdamas šalies žemės ūkio gamintojų konferencijoje trečiadienį pabrėžė ministras.

„Tačiau embargo atšaukimas, nesvarbu kada tai įvyktų, nereiškia, kad mūsų rinka užsienio gamintojams atsivers vienu metu ir skubiai. Elgsimės atsargiai, sistemingai, pasirinktinai, kad savo rinkai nepakenktumėme, kad išliktų mūsų gamintojų suinteresuotumas didinti produkcijos apimtis", - pridūrė A.Tkačiovas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusių metų pabaigoje pareiškė, jog embargas vakarietiškiems maisto produktams bus tęsiamas kuo ilgiau, nes jis yra naudingas Rusijos maisto pramonei.

Prekybinį embargą Rusija paskelbė 2014 metų rugpjūtį, reaguodama Vakarų demokratijų sankcijas, įvestas po Krymo aneksijos ir dėl paramos separatistams Ukrainos rytuose.

Pirmaisiais Rusijos sankcijų galiojimo metais jos buvo taikomos kai kuriems maisto produktams iš JAV, ES, Australijos, Norvegijos ir Kanados. Po metų šį valstybių sąrašą papildė prie antirusiškų sankcijų prisijungusia Albanija, Juodkalnija, Islandija, Lichtenšteinas, o nuo 2016-ųjų - Ukraina.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai