Rusija ketina neįsileisti gruziniško vyno
2019-06-28

Maskva. Gruzijos vynų kokybės kontrolės sugriežtinimą paskelbusi Rusija gali netrukus uždrausti jų importą, rašo verslo leidinys „Kommersant“.

„Rusijos ir Gruzijos konfliktas gali neapsiriboti tiesioginių skrydžių draudimu. Po „Rospotrebnadzor“ pareiškimo dėl Gruzijos vynų kokybės kontrolės stiprinimo, pareigūnai pradėjo rinkti informaciją, kokią dalį jie užima parduotuvių lentynose“, – teigia leidinys, remdamasis prekybos centrų atstovais.

Jų tvirtinimu, tokią informaciją neformaliai renka Žemės ūkio ministerija ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba („Rospotrebnadzor“).

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Gruzijos vynas sudaro apie 17 proc. viso Rusijos importuojamo vyno, o Rusijai tenka kiek daugiau nei du trečdaliai viso Gruzijos vyno eksporto.

2006-aisiais Rusija paskelbė politinio atspalvio embargą gruziniškam vynui, importo uždraudimą oficialiai argumentuodama standartų neatitinkančia jo kokybe, kuris buvo atšauktas tik 2013 metų viduryje.

Rusijos ir Gruzijos politiniai santykiai vėl pašlijo dėl praeitą ketvirtadienį Tbilisį apėmusios protestų bangos, išprovokuotos vieno Rusijos Valstybės Dūmos deputato kreipimosi į Gruzijos parlamentą iš pirmininko tribūnos.

Penktadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas uždraudė Rusijos oro bendrovėms skraidyti į Gruziją, o Gruzijos avialinijoms – rengti skrydžius į Rusijos oro uostus. Šis draudimas įsigalios liepos 8-ąją.

Pirmadienį „Rospotrebnadzor“ paskelbė griežtinanti iš Gruzijos importuojamų vynų kokybės kontrolę, akivaizdžiai reaguodama į Tbilisyje pastarosiomis dienomis vykusius audringus protestus prieš Kremlių.

„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai