Rusija: deramasi su atskiromis šalimis?
2015-05-21

Maskva. Maždaug dvidešimčiai įmonių iš Vengrijos, Kipro ir Graikijos gali būti leista vėl eksportuoti į Rusiją žemės ūkio produkciją. Teigiama, kad viena to priežasčių - ne tokia griežta šių šalių pozicija Rusijos atžvilgiu ir išsakyta kritika dėl ES sankcijų.

Kaip rašo užsienio žiniasklaida, Rusijos veterinarijos tarnyba „Rosselchoznadzor" neatmeta tokios galimybės bei teigia, kad patikrinimai vyksta toliau ir galinčių eksportuoti į Rusiją įmonių sąrašas gali būti išplėstas.

Pernai paskelbtas embargas turėtų tęstis iki rugpjūčio pradžios. Nors jo trukmė kol kas plačiau nekomentuojama, tačiau jau dabar Rusijos tarnybos vadovas Sergejus Dankvertas leidžia suprasti, kad net ir po oficialios embargo pabaigos, grįžimas į rinką tikrai nebus automatiškas ar labai lengvas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Tuo tarpu agentūra „Interfax" praneša, kad „Rosselchoznadzor" nesidera su ES šalių veterinarijos tarnybomis dėl maisto tiekimo atnaujinimo galimybių ir neketina artimiausiu metu ten siųsti inspektorių. „Deja, ES kolegos visus dialogus nutraukė dar sausio mėnesį", - pareiškė Rusijos žinybos vadovas Sergejus Dankvertas, kurį cituoja „Interfax".

Jau anksčiau minėta, kad manoma, jog Rusija siekia suardyti ES šalių vienybę, kurios jos pasiekė įvesdamos sankcijas Rusijos atžvilgiu po Krymo aneksijos. Atsakydama į ES sankcijas, Rusija apribojo jautienos, kiaulienos, paukštienos, dešros, žuvies, daržovių, vaisių, pieno ir kai kurių kitų produktų įvežimą į šalį.

MŪ, BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai