Rumunijos maisto sektoriuje klesti šešėlinė ekonomika
2013-11-04

Bukareštas. Nors Rumunijoje maisto produktams nuo 2010 metų vidurio taikomas PVM išaugo iki 24 proc., tačiau tai valstybės iždo nepapildė. Šalyje klesti nelegali mėsos rinka ir juodoji buhalterija, rašo „Agraheute".

Rumunijos Žemės ūkio ministerijos duomenimis, padidinus PVM mėsai, iš šalies rinkos „dingo dešimtys tonų mėsos ir mėsos produktų". Manoma, kad ši produkcija sėkmingai realizuota juodojoje rinkoje.

Žemės ūkio departamento skaičiavimais, 2011-2012 metų laikotarpiu dėl nelegalios jautienos prekybos valstybės iždas prarado 230 mln. eurų. Dėl juodojoje rinkoje realizuotų daugiau kaip 70 tūkst. t kiaulienos, patirta apie 30 mln. eurų nuostolių.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Rumunijos Vyriausybė neišvengė spaudimo keisti mokesčių politiką ir sumažinti maisto produktams taikomą PVM. Pridėtinės vertės mokesčiai duonai ir kepiniams buvo sumažinti iki 9 proc., tačiau vyriausybės atstovai nežada, kad PVM pokyčiai įsigalios ir kitų rūšių maisto produktams.

„Išanalizavusi statistinę informaciją, Vyriausybė pateiks išvadas, ar sprendimas sumažinti PVM duonai pasiteisino ir ar tokius pat teigiamus rinkos pokyčius galėtų sukelti mėsos PVM pakeitimai", - žemės ūkio ministras Danielis Konstantinas (Daniel Constantin) greitų permainų rumunams nežadėjo.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai