Rumunija: prekiauti vietine produkcija įpareigoja įstatymas
2016-07-14

Bukareštas. Rumunijoje netrukus įsigalios vadinamasis „51 proc. įstatymas", įpareigojantis didžiuosius prekybos tinklus užtikrinti, kad ne mažiau kaip pusė visų parduodamų maisto produktų būtų rumuniškos kilmės, t. y. vietos gamintojų.

Kaip informuoja Rumunijos radijas, įstatyme ši nuostata įvardyta kaip prievolė užtikrinti, kad didžiuosiuose prekybos tinkluose ne mažiau kaip pusę maisto produktų turėtų sudaryti „trumpos tiekimo grandinės" produkcija. Nors formaliai ši nuostata nenukreipta prieš įvežtinę produkciją, tačiau faktiškai ji tarnauja vietos gamintojų interesams, nes jie yra tikrieji „trumposios grandinės" tiekėjai.

Pagal naująjį įstatymą, prekybininkai privalo prekiauti vietinės kilmės mėsos, kiaušinių, pieno produktais, daržovėmis, vaisiais ir medumi. Išimtį sudaro egzotiniai vaisiai ir daržovės, o taip pat tie augaliniai produktai, kurie Rumunijoje auginami tik tam tikrą sezoną.

Kai kurie prekybininkai pradėjo aktyvias derybas su ūkininkais, siekdami sudaryti ilgalaikes pirkimo-pardavimo sutartis, nes nori užsitikrinti vietinės produkcijos asortimentą.

Parlamentinio Žemės ūkio komiteto atstovai paaiškino, kad įstatymas netaikomas vien rumuniškiems produktams, todėl nepažeidžia bendrosios rinkos principų. Darbdavių konfederacijos atstovai teigia, kad įstatymas nesprendžia šalies maisto produktų gamintojų problemų, bet rimtai paveiks šalies prekybos balansą, ribos vartotojų teisę rinktis geresnius produktus atsižvelgiant į konkurencingas kainas.

MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai