Prognozė: Europoje per Kalėdas gali pritrūkti pieno ir sviesto
2017-10-10

Kopenhaga. Pasak vieno didžiausių pasaulio pieno įmonių vadovų, yra pavojus, kad per šias Kalėdas Europa gali susidurti su pieno, grietinėlės ir sviesto trūkumu.

Atsižvelgiant į šį potencialų trūkumą, pieno kainos turėtų didėti. Taip neseniai „Reuters" pranešė Danijos pieno bendrovės „Arla Foods" generalinis direktorius Pederas Tuborghas.

Pastaraisiais mėnesiais pieno kainos pasaulyje stabilizavosi. P.Tuborghas teigė, kad pasaulinės pieno atsargos yra labai mažos.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Dėl žemos kainos praėjusiais metais visame pasaulyje trūko pieno. Visoje Europoje trūksta grietinėlės ir sviesto produktų. Bus neįmanoma patenkinti šios paklausos iki Kalėdų. Todėl kainos toliau ryškiai auga", - sakė jis.

Šiemet pieno kainos auga visoje Europoje. Tai atsitiko po to, kai praėjusiais metais kainos smarkiai sumažėjo, kas atsitiko dėl ES pieno kvotų panaikinimo 2015 metais.

„Arla", kooperatinė bendrovė, kurią valdo apie 12 500 ūkininkų Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Liuksemburge, Nyderlanduose ir Belgijoje, taip pat teigė, kad iki metų pabaigos kainos gali dar padidėti.

Per pirmąjį šių metų pusmetį „Arla" pajamos padidėjo 3 proc., o kaina, kuri ūkininkams  mokama už pieną, išaugo 19 proc.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai