Prancūzija ir Rumunija konkuruoja dėl grūdų eksporto į Egiptą
2013-09-24

Paryžius. Dėl klimatinių ir ekonominių aplinkybių Egipte paklausūs europietiški grūdai. Čia savo produkciją realizuoja Juodosios jūros regiono šalys, tačiau pelningą eksporto rinką iš Rumunijos ir Rusijos vis agresyviau stengiasi paveržti Prancūzija, rašo agrimoney.com.

JAV Žemės ūkio departamentas (USDA) prognozuoja, kad Europos Sąjunga šį sezoną padidins grūdų eksportą iki 23 mln. t, o Prancūzija sustiprins savo pozicijas Šiaurės Afrikos rinkoje.

Rumunija į Egiptą eksportuoja daugiausiai grūdų iš visų ES šalių. Remiantis 2013-2014 m. paraiškomis, į Egiptą turėtų iškeliauti daugiau kaip 800 tūkst. t produkcijos. Rumunija sulaukė daugiau paraiškų negu Rusija, iš kurios Egipto grūdų rinkos operatorius GASC užsako ankstyvojo derliaus grūdus. Tarptautinėje rinkoje stipri konkurentė yra ir Ukraina, nors Egipto miltų gamintojus ne visada tenkina ukrainietiškų ir rusiškų grūdų kokybė.

Dojus agro 19 09 10

„Rumunija nėra stipri agrarinė šalis ir GASC žvalgosi į kitas ES nares. Ateityje eksporto estafetę iš rumunų perims Prancūzija", - prognozuoja USDA specialistai. Ekonomistai pažymi, kad valstybiniai grūdų konkursai Egipte jau baigėsi ir prancūzų žemdirbių išauginta produkcija „užpildys Juodosios jūros gamintojų paliktas spragas". 2012-2013 m. Prancūzija eksportavo 17,1 mln. t kviečių, 9,9 mln. t išvežta už ES ribų - daugiausiai į Kiniją, Alžyrą, Saudo Arabiją.

Paaiškėjo ir tikrosios priežastys, kodėl Egipto grūdų supirkėjai vis labiau domisi Europoje užauginta produkcija. Lietinga Rusijos vasara pasėjo abejonių dėl derliaus kokybės, o didelio drėgnumo grūdus sunkiau sandėliuoti ir apdirbti.

Papildytos kviečių atsargos šiuo ekonominiu sunkmečiu labai svarbios egiptiečiams, kurių ketvirtadalis gyvena žemiau skurdo ribos. Finansinę pagalbos ranką Egiptui ištiesė kitos arabų šalys - Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emiratai, Kuveitas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai