Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Prancūzams trūko kantrybė: miestuose traktoriai, ugnis ir mėšlas
Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.

Lionas. Prancūzijos ūkininkai protestuoja siekdami, kad valdžia imtųsi deramų priemonių, kovojant su infliacija, energetikos ir vyno krizėmis. 

Liono apylinkėse traktoriais blokuojami keliai, kai kurie jų uždaryti (vaizdo įrašas čia).

Labiausiai žemdirbiai nuogąstauja dėl išaugusių gamybos sąnaudų, brangusių degalų, jie reikalauja pigesnio žemės ūkiui skirto dyzelino.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Viena vertus, mums pasakojama apie apsirūpinimą maistu, kita vertus – profesijai trūksta patrauklumo, nes jaunimas neuždirba pragyvenimui. Rezultatas – masiškai importuojame. Turime kovoti, kad išsaugotume savo žemės ūkį“, – apie susiklosčiusią padėtį ir ūkininkų nepasitenkinimo priežastis kalbėjo Departamentinės ūkininkų sąjungų federacijos prezidentas Davidʼas Seveʼas (Davidas Sevas).

Prancūzai nusiteikę rimtai – prie Regioninio aplinkos, planavimo ir būsto departamento, Biologinės įvairovės biuro, Teritorijų ir jūros departamento direktorato, Vigano seniūnijos primėtė mėšlo, kai kur degė padangos, primėtyta išrautų vynmedžių kelmų ir žemių (vaizdo įrašas čia).

Neapsieita ir be policijos įsikišimo. Nimo mieste pareigūnams ašarinėmis dujomis teko raminti ūkininkų, kurie primetė mėšlo ir svogūnų lukštų, minią.

Dėl pernai ilgai trukusios sausros Liono regione nukentėjo nemažai vynininkystės ūkių, tačiau dalis savivaldybių pagalbos nesulaukė, nes jos neįtrauktos į nuo sausros nukentėjusių savivaldybių sąrašą, tad ūkininkai reikalauja valdžios peržiūrėti ir pakoreguoti šią klasifikaciją.

Be to, žemdirbių teigimu, šalyje reikėtų laikytis principo – nėra draudimo be sprendimo, mat vis daugėja sunkiai pakeliamų apribojimų, siekiant sumažinti poveikį aplinkai.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos