Prancūzams nepavyko padidinti kviečių plotų
2020-02-12

Paryžius. Rinkos ekspertai teigia, kad Prancūzijoje minkštųjų kviečių sėjos plotas būsimam, šiųmečiam, derliui yra mažiausias per pastaruosius 19 metų.

Dėl pernai rudenį užsitęsusių kritulių Prancūzijoje žieminiais (minkštaisiais) kviečiais 2020 metų derliui pavyko užsėti tik 4,47 mln. hektarų. O tai yra net 10 proc. mažiau negu buvo auginama 2019 m. - 4,97 mln. ha. Tai yra mažiausias sėjos plotas per 19 pastarųjų metų. Tokius duomenis, pagrįstus grūdų rinkos dalyvių apklausa, neseniai paskelbė konsultacijų agentūra „Sigma Conseil“.

Prancūzijos žemės ūkio ministerija gruodį apskaičiavo, kad minkštųjų kviečių sėjos plotas gali būti sumažėjęs 5 proc. Tačiau rinka labiau pasitiki nepriklausomu vertinimu.

RVAC 21 09 30

Pagal išankstines nepriklausomas prognozes, Prancūzija 2020 m. surinks tik 33,3 mln. tonų minkštųjų kviečių, palyginti su 39,5 mln. tonų 2019 m.

Pasak „Sigma Conseil“ ekspertų, sumažėjus žieminių kviečių (taip pat žieminių miežių ir žieminių rapsų) sėjos plotams, ūkininkai, tikėtina, plės vasarinių miežių pasėlių plotus. Tačiau grūdų prekybos įmonės, numatydamos vasarinių miežių perprodukciją, skatina ūkininkus rinktis kitus vasarinius augalus, pavyzdžiui, kukurūzus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai