Po 20 metų Jungtinė Karalystė eksportuos jautieną į JAV
2020-10-02

Londonas. Didžioji Britanija trečiadienį po daugiau nei dviejų dešimtmečių pertraukos išsiuntė savo pirmąją jautienos siuntą į Jungtines Valstijas, praėjus šešiems mėnesiams po to, kai Vašingtonas panaikino importo draudimą, pranešė britų vyriausybė.

„Tai puiki žinia mūsų maisto ir žemės ūkio pramonei, apskaičiavusiai, kad vien tik per ateinančius penkerius metus jautienos gamintojai turės 66 mln. svarų (72 mln. eurų) naudos“, – pareiškė aplinkos ministras Džordžas Justisas (George Eustice).

Vašingtonas 1998 metais nustatė apribojimus visam jautienos eksportui iš ES nerimaudamas dėl galvijų spongiforminės encefalopatijos, tačiau palaipsniui juos ėmė lengvinti mėgindamas derėtis dėl laisvosios prekybos susitarimo su Briuseliu.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Jungtinės Valstijos 2015 metais leido importuoti jautieną iš Airijos, o metais vėliau tokį leidimą suteikė Nyderlandams.

Didžioji Britanija, pasitraukusi iš Europos Sąjungos sausio 31 dieną, gavo leidimą atnaujinti jautienos eksportą kovo mėnesį.

8-ojo ir 9-ojo dešimtmečių pabaigoje JK auginamų galvijų bandas smarkiai paveikė galvijų spongiforminė encefalopatija (GSE). Daugiau kaip 4 mln. galvijų buvo paskersti ir sudeginti, siekiant užkirsti kelią ligos plitimui.

Suvalgę užsikrėtusių galvijų mėsos žmonės gali susirgti progresuojančia demencija – Kroicfelto (Creutzfeldt) ir Jakobo liga. 2000 metais Didžiojoje Britanijoje nuo šios ligos mirė 24 žmonės.

Didžioji Britanija šiuo metu siekia sudaryti laisvosios prekybos susitarimą su JAV. JK užsienio prekybos sekretorė Elizabeta Tras (Elizabeth Truss) teigė, kad jautienos eksporto į JAV atnaujinimas „gali būti tik ledkalnio viršūnė“.

„Laisvosios prekybos susitarimas, dėl kurio deramės su JAV, sukurs daugybę žemės ūkio eksporto galimybių Didžiajai Britanijai, – pridūrė ji. - Siekiame ambicingo, aukštų standartų susitarimo, kuris būtų naudingas ir ūkininkams, ir vartotojams.“

AFP-BNSinf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai