Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Pirmieji komerciniai pomidoro ir bulvės hibridai

Londonas. Britų sodininkystės kompanija rinkai pristatė „TomTato" augalą, kurio šaknys veda bulves, o šakelės nokina pomidorus, rašo portalas „Gizmag". Specialistai apsiėjo be genų inžinerijos, vietoje jos panaudoję skiepijimą. Kadangi pomidorai priklauso bulvių šeimai, augalai neatmeta vienas kito.

Nors tokius hibridus sukurti mėginta jau seniai, per ankstesnius bandymus gautų pomidorų skonis nuvildavo. Tuo tarpu „Thompson and Morgan" atstovai teigia, kad „TomTato" vaisiai yra netgi saldesni nei daugelis kitų prekybos centruose pardavinėjamų rūšių, o rūgšties juose lygiai tiek, kiek turi „tik patys skaniausi pomidorai". Bulvės taip pat niekuo neatsilieka nuo įprastinių.

Augalas parduodamas ne sėklomis, o jau išsivystęs, ir yra vienametis. Per sezoną jis atveda iki 500 vyšninių pomidorų ir du kilogramus bulvių.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Thompson and Morgan" teigimu, tai pirmas atvejis, kai pomidorų ir bulvių hibridai auginami komerciškai. BBC skelbia, kad praėjusį mėnesį kitas toks augalas pristatytas Naujojoje Zelandijoje. Ten jį pardavinėja „Incredible Edibles", ir vadinamas jis „Potato Tom".

Kol kas „TomTato", kainuojantis 15 svarų sterlingų (apie 60 litų), yra pristatomas tik Didžiosios Britanijos teritorijoje.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos