Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Pirmieji komerciniai pomidoro ir bulvės hibridai

Londonas. Britų sodininkystės kompanija rinkai pristatė „TomTato" augalą, kurio šaknys veda bulves, o šakelės nokina pomidorus, rašo portalas „Gizmag". Specialistai apsiėjo be genų inžinerijos, vietoje jos panaudoję skiepijimą. Kadangi pomidorai priklauso bulvių šeimai, augalai neatmeta vienas kito.

Nors tokius hibridus sukurti mėginta jau seniai, per ankstesnius bandymus gautų pomidorų skonis nuvildavo. Tuo tarpu „Thompson and Morgan" atstovai teigia, kad „TomTato" vaisiai yra netgi saldesni nei daugelis kitų prekybos centruose pardavinėjamų rūšių, o rūgšties juose lygiai tiek, kiek turi „tik patys skaniausi pomidorai". Bulvės taip pat niekuo neatsilieka nuo įprastinių.

Augalas parduodamas ne sėklomis, o jau išsivystęs, ir yra vienametis. Per sezoną jis atveda iki 500 vyšninių pomidorų ir du kilogramus bulvių.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Thompson and Morgan" teigimu, tai pirmas atvejis, kai pomidorų ir bulvių hibridai auginami komerciškai. BBC skelbia, kad praėjusį mėnesį kitas toks augalas pristatytas Naujojoje Zelandijoje. Ten jį pardavinėja „Incredible Edibles", ir vadinamas jis „Potato Tom".

Kol kas „TomTato", kainuojantis 15 svarų sterlingų (apie 60 litų), yra pristatomas tik Didžiosios Britanijos teritorijoje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos