Pieno žaliavos kainos Vokietijoje sparčiai kyla
2017-07-24

Berlynas. Dar prieš metus Vokietijos pieno perdirbimo įmonės ūkininkams mokėdavo vidutiniškai 0,23 euro už kilogramą, o dabar jie jau moka maždaug 0,33 euro. Prekių biržose sudaromose sutartyse artimiausiems 12 mėnesių nustatoma dar didesnė kaina - 0,37 euro, pažymi Vokietijos ūkininkų sąjunga (DBV).

DBV ekspertai aiškina, kad pieno paklausa visų pirma didėja dėl augančios sviesto, taip pat įvairių sūrių gamybos. Pieno brangimą skatina ir mažėjanti pieno gamyba.

Gana spartus pieno supirkimo kainų augimas palankus ūkininkams, kurių dalis dėl ilgo itin mažų kainų laikotarpio patiria finansinių sunkumų, bet nepalankus vartotojams, kadangi sparčiai brangsta pienas ir pieno produktai.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Sviesto kaina Vokietijos prekybos centruose birželį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, pašoko net 60 procentų. Varškė ir itin aukštoje temperatūroje pakaitintas (UAT) pienas pabrango 26 proc., o kietasis sūris - 11 proc., rodo federalinės statistikos tarnybos („Destatis") duomenys.

Liepą kainos toliau kopė aukštyn, praneša „Deutsche Welle". Mėnesio pradžioje rinkos lyderiai - mažų kainų parduotuvių tinklai „Aldi Nord" ir „Aldi Sud", į kuriuos paprastai orientuojasi kiti vokiečių prekybos tinklai, - trečią kartą per tris mėnesius pakeitė sviesto kainų etiketes.

Gegužę 250 gramų sviesto pakuotė pabrango 10 centų iki 1,29 euro, birželį - 20 centų iki 1,49 euro, o liepą - dar 30 centų iki 1,79 euro. Ekonominės klasės sviestas Vokietijoje dar niekada nekainavo taip brangiai.

BNS, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai