Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Pasaulyje
Pieno žaliavos kainos Vokietijoje sparčiai kyla

Berlynas. Dar prieš metus Vokietijos pieno perdirbimo įmonės ūkininkams mokėdavo vidutiniškai 0,23 euro už kilogramą, o dabar jie jau moka maždaug 0,33 euro. Prekių biržose sudaromose sutartyse artimiausiems 12 mėnesių nustatoma dar didesnė kaina - 0,37 euro, pažymi Vokietijos ūkininkų sąjunga (DBV).

DBV ekspertai aiškina, kad pieno paklausa visų pirma didėja dėl augančios sviesto, taip pat įvairių sūrių gamybos. Pieno brangimą skatina ir mažėjanti pieno gamyba.

Gana spartus pieno supirkimo kainų augimas palankus ūkininkams, kurių dalis dėl ilgo itin mažų kainų laikotarpio patiria finansinių sunkumų, bet nepalankus vartotojams, kadangi sparčiai brangsta pienas ir pieno produktai.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Sviesto kaina Vokietijos prekybos centruose birželį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, pašoko net 60 procentų. Varškė ir itin aukštoje temperatūroje pakaitintas (UAT) pienas pabrango 26 proc., o kietasis sūris - 11 proc., rodo federalinės statistikos tarnybos („Destatis") duomenys.

Liepą kainos toliau kopė aukštyn, praneša „Deutsche Welle". Mėnesio pradžioje rinkos lyderiai - mažų kainų parduotuvių tinklai „Aldi Nord" ir „Aldi Sud", į kuriuos paprastai orientuojasi kiti vokiečių prekybos tinklai, - trečią kartą per tris mėnesius pakeitė sviesto kainų etiketes.

Gegužę 250 gramų sviesto pakuotė pabrango 10 centų iki 1,29 euro, birželį - 20 centų iki 1,49 euro, o liepą - dar 30 centų iki 1,79 euro. Ekonominės klasės sviestas Vokietijoje dar niekada nekainavo taip brangiai.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos