Pieno gamyba pasaulyje ir toliau didės
2013-07-01

Roma. Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) duomenimis, ateinančiais metais pieno gamyba pasaulyje padidės 2 procentais ir sudarys 784 mln. tonų. Sparčiausiai pieno pramonė vystysis Azijoje ir Pietų Amerikoje.

Kaip skelbiama naujausioje FAO ataskaitoje, pieno gamybos augimas pasaulyje išlaikys paskutinį dešimtmetį registruojamą lygį, kuris neviršija 2,1 proc. Kaip ir pernai, 2013 metais didžiausio pieno pramonės augimo tikimasi Azijoje, kur bendra pieno gamyba turėtų padidėti 4,2 proc. iki 302 mln. tonų.

Kinijoje metinis augimas gali siekti apie 6 proc. (iki 46,7 mln. t), Pakistane - 3 proc. (iki 39,1 mln. t). Prognozuojama, kad šiais metais Indijoje pieno bus pagaminta 4 proc. (5,3 mln. t) daugiau nei 2012 metais, o bendra pieno gamyba sieks 139 mln. tonų. Pieno pramonės plėtrą šiame regione lems didėjantis gyventojų skaičiaus bei pieno produktų suvartojimas.

Vaderstad 12 05

Panaši situacija susiklostys ir Pietų Amerikoje. FAO specialistai prognozuoja, kad 2013 m. pieno pasiūla Brazilijoje, Čilėje, Urugvajuje ir Ekvadore išaugs 3,3 proc. ir sudarys 71,8 mln. t. Augimą paskatins didėjančios gyventojų pajamos ir sėkmingas 2012-2013 metų ganiavos sezonas.

Didelių pokyčių nelaukiama ir Argentinoje, kuri yra viena didžiausių pieno eksportuotojų pasaulyje. Nepaisant didelių investicijų į perdirbimo pramonės vystymą, pieno gamybos lygis šalyje stabilizuosis dėl sumažėjusios vidaus paklausos ir eksporto apribojimų.

Naujoje Zelandijoje vis dar jaučiami metų pradžioje šalį užklupusios sausros padariniai. Palyginti su 2012 m., šių metų sausio mėnesį pieno gamyba išaugo 6 proc., tačiau vasario - balandžio mėnesiais smarkiai sumažėjo. 2013 m. gamybos sezonas bus neišvengiamai prastesnis nei praėjusiais metais, planuojama pagaminti tik 19,6 mln. tonų pieno.

Prognozuojama, kad Jungtinėse Valstijose pieno gamyba padidės 0,7 proc. iki 91,5 mln. t, o Europos Sąjungoje šis rodiklis greičiausiai neviršys 2012 m. vertės ir sieks 156,6 mln. tonų. Melžiamų karvių bandos ES ir toliau mažėja, o stabili pieno gamyba išsilaiko tik dėl didėjančio gyvulių produktyvumo.

Pirmą kartą po kelerius metus išsilaikiusio nuosmukio, 2013 m. pieno gamyba Rusijoje padidės iki 1 proc. ir sudarys 32,2 mln. t. Vis dėlto šalis nėra pajėgi savarankiškai aprūpinti savo gyventojų, todėl pieno produkcijos importas padidės 3 proc. iki 4,1 mln. t pieno ekvivalentu. Pagrindine Rusijos pieno tiekėja išliks Baltarusija. Palyginti su 2012 m., pieno gamyba šioje šalyje padidės 5 proc., o eksporto apimtys išaugs net 17 proc.

Dėl išaugusios valstybinės paramos pieno sektoriui, Afrikoje pieno gamyba turėtų išaugti 2 proc. iki 46, 6 mln. t. (daugiausiai Alžyre, Maroke ir Ugandoje).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai