Parodoje – pasaulinės tendencijos
2018-11-13
EuroTier (DLG) nuotr.

Hanoveris. Šiandien Hanoverio parodų centre lankytojams duris atvėrė viena didžiausių pasaulio gyvulininkystės parodų „EuroTier 2018“.

Pasak „EuroTier“ projektų vadovo dr. Karlo Šlioserio (Karl Schlösser), paroda tampa platforma daugeliui naujų produktų ir paslaugų, o tai, žinoma, pritraukia gyvulininkystės specialistus iš įvairių šalių. „Galiausiai unikalus „EuroTier 2018“ inovacijų, tendencijų ir techninės programos spektras tampa būtinu informacijos šaltiniu ūkininkams ir kitiems gyvulininkystės sektoriaus profesionalams“, - pranešime spaudai cituojamas K. Šlioseris.

Šiandien politinis, socialinis ir ekonominis fonas gyvulininkystei palieka daug atvirų klausimų tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Kur ir kaip gyvulininkystė bus konkurencinga? Parodoje, kaip teigia rengėjai, atveriamos ateities vizijos ir perspektyvos - čia keliami klausimai, ką galima padaryti jau šiandien ir kokia socialiai priimtina gyvulininkystė gali būti rytoj.

RVAC 21 09 30

Anot K. Šlioserio, dar besiregistruojant parodos dalyviams, buvo pastebimas suintensyvėjimas pienininkystės ir pašarų srityse, tad čia ypač tikimasi unikalių įžvalgų bei sprendimų.

Parodoje pristatomos gyvulininkystės pastatų statybos, šėrimo inovacijos, skaitmeninio gyvūnų stebėjimo sprendimai ir kontrolės technologijos. Nepriklausomas tarptautinis DLG ekspertų komitetas parodos dalyvių pateiktas  naujoves jau įvertino aukso bei sidabro medaliais. Kaip visada parodoje nemažas dėmesys skiriamas veisliniams – tiek mėsiniams, tiek pieniniams – galvijams.

Atskirai išskiriama „Skaitmeninės gyvulininkystės“ tema. Pasitelkiant jutiklius ir tikslinį duomenų valdymą, vykdoma gamybos, gyvūnų sveikatos ir gerovės stebėsena, visoje grandinėje yra aiškus atsekamumas. Tokie eksponatai pristatomi specialioje zonoje, o šiomis temomis diskusijos bei paskaitos vyks ir forume bei atskirose diskusijų grupėse.

Nors pasaulinė paukštininkystės paroda vyks tik 2020 metais, bet ir šiemet Hanoveryje netrūks išsamios informacijos apie lesalus, oro kondicionavimą, gyvūnų sveikatą.

Rytoj parodos fone vyks ir pienininkystės konferencija, kurioje ketiname nagrinėti, kiek rinkos globalizacija turės įtakos pieno gamybos augimui šalyse, tradiciškai importuojančiose pieno produktus.

260 000 m2 užimanti paroda su 2 604 parodos dalyviais iš 62 šalių lauks lankytojų iki lapkričio 16 d. Organizatoriai skelbia šiemet besitikintys apie 150 000 lankytojų.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai