Nupirktas vienas didžiausių pasaulio ūkių
2016-04-22

Kanbera. Bendra Kinijos ir Australijos įmonių grupė nupirko vieną didžiausių pasaulio ūkių, valdantį 7,7 mln. ha -  „Kidman&Co“.  Pernai šis sandoris buvo sustabdytas dėl galimos žalos nacionaliniams interesams.

Milžiniškas ūkis buvo pardavinėjamas kone metus - nuo pernai balandžio, juo domėjosi nemažai investuotojų iš viso pasaulio.  Kinijos investuotojų pasiūlymą tuomet blokavo Australijos vyriausybė, motyvuodama tuo, kad toks sandoris gali turėti žalos nacionaliniam saugumui, mat viena iš ūkio fermų ,„Anna Creek", ribojasi su karine baze, kurioje atliekami ginklų bandymai.

Užsienio žiniasklaida praneša, kad įmonei „Kidman&Co" priklausęs ūkis nupirktas už 254 mln. Eur. Sandorį dar turi patvirtinti gausybė kontroliuojančių institucijų.

Linas agro mob 21 06 04

„Dakang" nebus vienintelis šeimininkas. 20 proc. ūkio valdys „Australian Rural Capital". Naujieji savininkai žada investuoti į ūkį ir pagerinti produktyvumą, padidinti pajėgumus, dalį produkcijos eksportuoti.

„Dakang" valdanti įmonė taip pat turi dalį stambaus pienininkystės ūkio Naujojo Zelandijoje.

Šių metų kovo mėn. Australijos valdžia leido parduoti vienai kinų kompanijai už 280 mln. Australijos dolerių (180 mln. eurų) didžiausią ir seniausią šalies pieno ūkį.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai