Nuo sausros nukentėję Lenkijos ūkiai sulaukė paramos
2015-08-26

Varšuva. Nuo sausros nukentėjusiems Lenkijos ūkininkams valstybė skyrė 488 mln. zlotų (116 mln. eurų), iš jų 450 mln. (107 mln. eurų) atiteks tiesiogiai žemdirbiams. Į maksimalią paramos sumą galės pretenduoti ūkiai, kurie buvo apdraudę pasėlius bent nuo vienos rizikos.

Remiantis Lenkijos žemės ūkio ministerijos pranešimu, kompensacinės išmokos vaismedžių ir vaiskrūmių sodams sudarys 800 zlotų/ha (190 Eur), kitų kultūrų augintojams - 400 zlotų/ha (95 Eur).

Apie 17 mln. zlotų (4 mln. Eur) bus skirta sėklai įsigyti, o 22 mln. zlotų (5 mln. Eur) parama keliaus juodųjų serbentų augintojams, patyrusiems nuostolių rinkoje.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Dėl paramos galės kreiptis tie ūkiai, kurių nuostoliai viršija 30 proc. Maksimalią paramos sumą gaus ūkiai, kurie buvo apdraudę pasėlius bent nuo vienos rizikos. Neapdraudusieji pasėlių galės tikėtis perpus mažesnės paramos.

Nuo sausros nukentėjusiems ūkininkams siūloma pasinaudoti ir kitomis paramos formomis: lengvatinėmis paskolomis, galimybe atidėti paskolų grąžinimą, kreiptis dėl palūkanų kompensavimo.

Dėl sausros šalyje nukentėjo apie 100 tūkst. ūkių. Lenkijos augalininkystės ir dirvotyros instituto duomenimis, sausra apėmusi visą šalies teritoriją: visas vaivadijas, apie 96 proc. savivaldybių, 52,4 proc. visos ariamos žemės. Didžiausias vandens deficitas yra Liublino vaivadijoje -  nuo -200 iki -249 mm, kiek mažiau Mazovijos ir Lodzės regionuose.

Didžiausia riziką dėl vandens trūkumo patiria ankštiniai augalai, bulvės, vaiskrūmiai, apyniai, tabakas, lauko daržovės, kukurūzai silosui ir grūdams, cukriniai runkeliai ir vaismedžiai.

Dėl sausros išaugo daržovių ir vaisių kainos, morkos kainuoja 2 kartus brangiau negu pernai, pabrango obuoliai ir kriaušės. Nepalankioje situacijoje, sumažėjus žaliųjų pašarų, atsidūrė pieno gamintojai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai