Nuo audros Lenkijoje nukentėjo daugiau kaip 6,5 tūkst. ūkių
2017-08-21

Varšuva. Per neseniai Lenkijoje praūžusią audrą didelių nuostolių patyrė 6,5 tūkst. ūkių keturiose vaivadijose. Sunaikinta apie 32 tūkst. ha pasėlių.

Gyvulininkystės ūkių nuostoliai susiję su 700 kiaulių, 24 karvių, 200 žąsų ir 450 kg žuvies praradimu. Be to, dėl audros sukeltų padarinių daugiau kaip 50 tūkst. kg mėsos produkcijos tapo nebetinkama naudoti.

Kaip informavo šalies Žemės ūkio ministerija, įvertinus pasėliams, naminiams gyvuliams, įrangai, produkcijai padarytą žalą, nukentėję ūkininkai galės pretenduoti ne vien į draudimo išmokas, bet ir kreiptis dėl lengvatinių kreditų sertifikuotai sėklai, gyvuliams, trąšoms, pesticidams, degalams pirkti.

Lengvatiniai kreditai taip pat teikiami tvartų, sandėlių, šiltnamių ir kitų statinių, naudojamų žemės ūkio gamybai, remontui, atstatymui ar pirkimui, naujos žemės ūkio technikos (vietoje sunaikintos) įsigijimui.

Nukentėjusiems žemdirbiams atidedamas socialinio draudimo mokesčio ir žemės bei nekilnojamojo turto kredito įmokų mokėjimas, o savivaldybės savo nuožiūra gali pritaikyti žemės ūkio mokesčio lengvatas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai