Norvegams gali tekti sumažinti importo muitus mėsai
2016-06-02

Oslas. Didžiausius mėsos produktų importo muitų tarifus, saugodama savo rinką nuo įvežtinės produkcijos, taiko Norvegija. Transatlantinė prekybos ir investicijų sutartis (TTIP) tarp Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos gali priversti norvegus sumažinti importo muitus.

Nors Norvegija nėra ES narė ir nedalyvauja TTIP derybose, tačiau ES ir JAV susitarimas turės įtakos šios šalies prekybai. Norvegijos tarptautinių santykių institutas rugsėjį pateiks Vyriausybei galutines šio susitarimo galimo poveikio vertinimo išvadas.

Šio instituto ekspertai pabrėžia, kad Norvegija turėtų siekti atskiro susitarimo su Jungtinėmis Valstijomis, arba tapti TTIP derybų šalimi. Tačiau abiem atvejais žemės ūkio produktų (įskaitant mėsą) importo muitų kainų mažinimo nepavyktų išvengti. Sumažinus tarifus, sumažėti norvegiškos mėsos gamintojų apsauga.

Šiuo metu mėsos importo muitai Norvegijoje yra didžiausi pasaulyje. Standartinis tarifas, taikomas importuojamai ėrienos mėsa sudaro 429 proc. (visai skerdenai) arba 8,26 Eur kilogramui ėrienos be kaulų. Jautienos be kaulų standartinis įvežimo tarifas sudaro 344 proc., o skerdenoms - 3,46 Eur už kilogramą. Kiaulienos mėsai standartinis muito tarifas yra 2,6 Eur už kg, o mėsai be kaulų - 6,97 Eur/kg.

Norvegijos raudonos mėsos ir paukštienos gamintojų asociacijos mano, kad valstybė turi išlaikyti dabartinį rinkos apsaugos lygį, siekiant užtikrinti Norvegijos mėsos sektoriaus saugumą..

MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai