Neliko G. Oniščenkos, neliks ir tarnybos?
2013-10-24

Maskva. Lietuviškų pieno produktų importą į Rusiją nurodęs uždrausti Genadijus Oniščenka Rusijos premjero potvarkiu atleistas iš Vartotojų teisių gynimo tarnybos vadovo pareigų, o pačią tarnyba ketinama išformuoti.

Oficialiai nurodoma, kad G. Oniščenka atstatydintas iš „Rospotrebnadzor" vadovo posto, pasibaigus terminuotai vienų metų trukmės darbo sutarčiai, kuri buvo pasirašyta kai jam sukako 60 metų, ir paskirtas šalies premjero padėjėju. Laikinąja „Rospotrebnadzor"  vadove paskirta Ana Popova, kuri iki šiol dirbo G. Oniščenkos pavaduotoja.

Rusijos vyriausybės atstovas agentūrai „Interfax" anonimiškai pareiškė, esą „sąmyšis dėl G. Oniščenkos atsistatydinimo ir jo paskyrimo premjero pavaduotoju kilo nepagrįstai. Visi šie sprendimai - dėl G. Oniščenkos atsistatydinimo ir perėjimo dirbti premjero patarėju - priimti seniai. (...). Visi komentarai apie šią problemą buvo nevykę".

LYTAGRA 19 07 04 mob

Šiandien Rusijos žiniasklaida pateikia informaciją apie tai, kad atleidus G. Oniščenką ketinama išformuoti ir pačią Vartotojų teisių gynimo tarnybą, o jos funkcijos paskirstyti gretimoms struktūroms.

Žiniasklaida pabrėžia, kad G. Oniščenka pernelyg susitapatino su struktūra. Jo nuopelnų sąraše ne tik lietuviško pieno, bet ir baltarusiškos mėsos, ukrainietiškų saldainių, gruziniško ir moldaviško vyno uždraudimas.

Kaip praneša gudok.ru, G. Oniščenkos atstatydinimo tikslas  - susilpninti tarnybą Vyriausybėje aktyviai svarstant klausimą dėl „Rospotrebnadzor"  pertvarkymo. Pasak Rusijos žiniasklaidos, sanitarinės-epidemiologinės kontrolės funkcijos gali būti perkeltos į regioninį lygmenį, o žemės ūkio produktų kokybės kontrolė gali būti perduota  „Rosselchoznadzor" tarnybai. Federalinę medicinos ir sveikatos kontrolę vykdys Sveikatos apsaugos ministerija.

Tačiau G. Oniščenka greičiausiai išsaugos Rusijos vyriausiojo veterinarijos gydytojo pareigas.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai