Nauja žemės ūkio rinkos plėtros kryptis Turkijoje
2016-12-21

Ankara. Turkijos vyriausybė parengė naują nacionalinį žemės ūkio rėmimo projektą, numatydama subsidijuoti 19 žemės ūkio kultūrų. Remiamų pasėlių sąraše - kviečiai, miežiai, kukurūzai, rugiai, avižos, medvilnė, sojos, ryžiai, saulėgrąžos, rapsai ir kt. Parama bus skirstoma priklausomai nuo regiono.

Skirstant subsidijas svarbus vaidmuo numatytas Turkijos grūdinių augalų komitetui (TMO). Viena iš naujojo projekto ypatybių yra tai, kad TMO regionuose nebepirks tų augalų, kurie nėra įrašyti į konkretaus regiono subsidijuojamų augalų sąrašą. Iš viso Turkijoje yra 941 žemės ūkio regionas.

Manoma, kad ši naujovė pirmiausia paveiks kukurūzų sektorių. Šalies žemdirbiai visada vertino TMO kaip patikimą grūdų pirkėją, bet pagal naująjį projektą nuo 2017 m. ūkininkai negalės parduoti kukurūzų tuose regionuose, kur jie neįrašyti į subsidijuojamų augalų sąrašą. Prognozuojama, kad dėl to kukurūzų pasėlių plotai šalyje ateinančiais metais gali sumažėti apie 30 proc.

Siekiant padengti įmanomą kukurūzų deficitą vidaus rinkoje, Turkija gali būti bus priversti ateityje didinti kukurūzų importą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai