Mumbajuje protestuoja tūkstančiai Indijos ūkininkų
2018-03-12

Mumbajus. Indijos vakaruose esančiame Mumbajaus mieste pirmadienį protestavo dešimtys tūkstančių šalies ūkininkų, atėjusių daugiau kaip 100 km reikalauti geresnių javų kainų ir teisių į žemę. Ūkininkai su raudonomis kepurėmis ir raudonomis vėliavomis atvyko po šešias dienas trukusio žygio iš Nasiko, esančio 165 km į šiaurę nuo Mumbajaus.

Pareigūnai apskaičiavo, kad Azado (Laisvės) kriketo aikštėje pietinėje miesto dalyje susirinko iki 30 tūkst. demonstrantų, įskaitant pagyvenusias moteris ir mažus vaikus.

„Pasirengėme (mitingui), įkūrėme skubiosios medicinos pagalbos punktus, pasirūpinome geriamuoju vandeniu", - naujienų agentūrai AFP sakė Mumbajaus valdžios atstovas Tanadžis Kamblė (Tanaji Kamble).

Protestuotojai nori, kad Maharaštros valstijos, kurios sostinė yra Mumbajus, valdžia perduotų miškų žemę genčių ūkininkams, ją jau daug metų dirbantiems.

Jie taip pat nori, kad jiems javų supirkimo kaina būtų padidinta pusantro karto. Be to, žemdirbiai reikalauja, kad vyriausybė nebereikalautų grąžinti ūkių paskolų.

Maharaštros vyriausybė yra sakiusi, kad yra pasirengusi svarstyti reikalavimus, ir ketina susitikti su ūkininkų lyderiais.

Pernai Maharaštros vyriausiasis ministras Devendra Fadnavisas sakė, kad jo vyriausybė nurašys ūkininkų skolas, sudarančias maždaug 305 mlrd. rupijų (3,8 mlrd. eurų).

Indijoje yra beveik 260 mln. ūkininkų ir žemės ūkio darbuotojų, daugiau kaip pusė šalies gyventojų gyvena kaimo vietovėse, bet žemės ūkis sudaro tik 17 proc. bendrojo vidaus produkto.

Kalbant apie žemės ūkį Maharaštra yra viena svarbiausių Indijos valstijų. Pastaraisiais metais javai čia neužaugdavo dėl nepakankamo lietaus.

Kaip rodo oficialioji statistika, 2017 metais šioje valstijoje nusižudė daugiau kaip 2,5 tūkst. ūkininkų.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai