Mokslininkų nuomone, kultūrinės ganyklos daro žalą aplinkai
2014-12-09

Kanbera. Nuolat augantis poreikis pigiai šerti žolėdžius gyvulius skatina kultūrinių pievų plėtrą. Tačiau įvairių greitai želiančių ir aplinkos poveikiams atsparių augalų sėja yra ne kas kita, kaip invazinių piktžolių plitimas, rašo „Science Daily".

Tarptautinė mokslininkų komanda, vadovaujama Australijos nacionalinio universiteto botanikų, išreiškė susirūpinimą, kad niekas nekontroliuoja, kokius pašarinius augalus sėja ūkininkai gyvulių poreikiams. Tyrimas apėmė aštuonias skirtingas šalis šešiuose žemynuose, kur buvo įvertinta rūšinė kultūrinių pievų įvairovė. Pasirodo, daugelis vadinamųjų ganyklų augalų yra gamtai kenksmingos piktžolės.

Atsižvelgdami į žmonių populiacijos augimą ir pasaulinę maisto paklausą, ūkininkai ryžtasi sodinti agresyvias, greitai augančias kultūras, nes nori pigiai išlaikyti didėjančias gyvulių bandas. Nereiklūs augalai gali būti puikus pašaras, tačiau invazinės rūšys išstumia natūralią florą, naudoja vandens išteklius, padidina gaisrų tikimybę, gali sutrikdyti apdulkintojų elgesį, keičia maisto medžiagų ciklą gamtoje.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Mėsos suvartojimas didėja visame pasaulyje, o tai skatina gyvūninės kilmės maisto produktų gamybą. Ūkininkai priversti didinti pašarų kokybę, laukų našumą net nepalankiomis auginimo sąlygomis. Visi šie veiksniai palengvina naujų augalų invaziją į natūralias ekosistemas. Piktžolių problema, su kuria susiduria išvystytos gyvulininkystės šalys, yra milžiniška", - neslėpė nerimo tyrimo autoriai.

Remdamiesi savo išvadoms, mokslininkai rekomenduoja imtis griežtesnių teisės aktų, įskaitant ir žalos aplinkai atlyginimo tvarką, kritiškai įvertinti piktžolių keliamą pavojų, apibrėžti draudžiamas augalų rūšis, stebėti ir kontroliuoti botaninę įvairovę. Vien JAV kovai su piktžolėmis kasmet išleidžiama apie 34 mlrd. dolerių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai