Mokslininkai perspėja dėl neigiamos glifosato įtakos karvių sveikatai
2013-09-30

Berlynas. Vokiečių mokslininkai pateikė įrodymų, kad herbicidas glifosatas melžiamoms karvėms gali sukelti medžiagų apykaitos ligas ir pažeisti vidaus organus. Prieš kelis mėnesius paskelbti Europoje atliktų tyrimų rezultatai atskleidė, kad glifosato pėdsakų aptinkama ir žmonių (ne tik ūkininkų, bet ir miestiečių) organizmuose.

Leipcigo universiteto Bakteriologijos ir mikologijos instituto mokslininkė dr. Monika Kriūger su kolegomis iš ištyrė 200 karvių tradiciniuose Danijos ūkiuose. Mokslininkai nustatė, kad karvės su šlapimu išskiria cheminę medžiagą - glifosatą, kuris randamas populiaraus herbicido raundapo sudėtyje. Neramina tai, kad šios medžiagos rasta 100 proc. šlapimo mėginių, o surinki duomenys liudija didelę aplinkos taršą.

Glifosatas pasižymi citotoksiniu veikimu. Nustatyta, kad karvių kraujo serume padidėjęs tam tikrų fermentų aktyvumas, tai - raumenų ir organų pažeidimo požymis. Norėdami įvertinti toksinį poveikį ląstelėms, mokslininkai tyrė fermentų gliutamato dehidrogenazės, šarminės fosfatazės, kreatinino kinazės kiekį kraujyje.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Cholesterolio, mikroelementų (mangano, kobalto, seleno, vario, cinko) tyrimai atskleidė, kad raundapas lemia melžiamų karvių medžiagų apykaitos ligas. Šios cheminės medžiagos likučių rasta visų tirtų karvių organizme. Daugeliui gyvulių nustatyti kepenų, inkstų ir raumenų pažeidimai.

Tyrėjai pastebėjo, kad šeriant gyvulius pašarais, kurių gamyboje buvo naudojamos medžiagos, turinčios glifosato, karvėms trūksta mineralinių medžiagų. Užpurškus ant augalų, glifosatas smelkiasi į dirvožemį ir jungiasi su svarbiais mikroelementais, kurių nebegali įsisavinti šaknų sistema. Pašaruose sumažėja mineralinių medžiagų kiekis, o gyvuliams išsivysto ligos. Dėl mangano ir kobalto trūkumo silpnėja gyvulių imunitetas.

„Koreliacija tarp glifosato ir ištirtų kraujo serumo rodiklių (kreatinino kinazės, seleno, kobalto, cinko) įrodo, kad ši cheminė medžiaga sutrikdo karvių medžiagų apykaitą. Šis tyrimas suteikia pirmuosius duomenis apie glifosato poveikį Danijos pieniniams galvijams", - Vokietijos mokslininkų išvadas skelbia portalas NaturalNews.com.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai