Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Mėsos tiekimo milžinei paskirta didžiausia pasaulyje bauda

San Paulis. Brazilijos prokuratūra kontroliuojančiajai įmonei „J&F Investimentos", kuri kontroliuoja didžiausią pasaulyje mėsos tiekėją JBS, byloje dėl korupcijos skirta 10,3 mlrd. realų (3 mlrd. JAV dolerių) bauda, rašo vietos leidinys „The Rio Times".

Pasak Brazilijos federalinės prokuratūros, tai didžiausia pasaulyje bauda, kada nors skirta tokio pobūdžio byloje.

Pagal susitarimo sąlygas J&F per 25 metus į federalinį biudžetą turės sumokėti 8 mlrd. realų grynaisiais pinigais, o dar 2,3 mlrd. realų turės skirti socialinių programų, įskaitant švietimo, sveikatos apsaugos ir kovos su korupcija projektus, finansavimui.

„Siekiant apsaugoti smulkiuosius akcininkus, visas išmokas vykdys J&F, kurią kontroliuoja Joesley ir Wesley Batista (Žoslis ir Veslis Batištos)", - rašoma įmonės pranešime.

Tuo tarpu Brazilijos teismas ketvirtadienį įšaldė 800 mln. realų (247 mln. JAV dolerių) buvusio JBS valdybos pirmininko J. Batista banko sąskaitose dėl jo dalyvavimo prekyboje valiuta pasinaudojant viešai neatskleista informacija, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal".

Praėjusią savaitę J. Batista pasitraukė iš šio posto - po to, kai federalinei prokuratūrai papasakojo apie tai, kad jis pats ir kiti koncerno vadovai pareigūnams, įskaitant prezidentą Michelį Temerą (Mišelį Temerą) ir du jo pirmtakus, davė milijonų JAV dolerių vertės kyšius.

Teismo turimais duomenimis, prieš tai, kai J. Batista ir jo brolis Wesley paskelbė apie korupcijos schemas ir paviešino sensacingus garso įrašus, JBS ir „J&F Investimentos", pasinaudodamos viešai neatskleista informacija, užsidirbo iš prekybos JAV doleriais ir Brazilijos realais.

Balandį, t. y. prieš tai, kai buvo paviešinta informacija apie korupciją, J. Batista ir kiti JBS bei jos kontroliuojančiosios įmonės vadovai tariamai įsigijo apie 1 mlrd. JAV dolerių, tikėdamiesi, kad realo kursas smuks. Jie taip pat pardavė JBS akcijų už 327,4 mln. realų.

Kiek anksčiau J. Batista, jo brolis ir dar penki įmonės vadovai su prokuratūra jau sudarė susitarimus, pagal kuriuos išmokės daugiau kaip 225 mln. realų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos