A.Lukašenka įsakė surinkti kiekvieną grūdą
2018-08-07

Minskas. Žemdirbius aplankęs Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė dirbti taip, kad laukuose neliktų grūdų.

Minsko srities derliaus nuėmimo vietose apsilankęs A. Lukašenka įsakė padaryti viską, kad grūdų derlius šalyje būtų kuo didesnis, pranešė Baltarusijos naujienų agentūra Belta. Jis kalbėjo, kad dėl šiemet grūdų derlius daugelyje šalių dėl karšto oro turėtų būti daug mažesnis, didelių nuostolių patirs Vokietija ir Lenkija. Prognozuojama, kad Rusijoje bus nukulta 25 proc. mažiau nei pernai.  

„Žinoma, mes kažką praradome, bet ne tiek daug. Viešpats buvo gailestingas. Štai kodėl nepamirškime, kad mes neskubėsime pirkti grūdų kitur. Grūdų turėsime savo rinkoje. Tačiau kainos bus didelės, o jūs žinote, kokios kokybės pašarą mes turėsime pirkti. Štai kodėl reikia dėti didžiausias pastangas, kad surinktume  kiekvieną grūdą, kurį auginome, taip pat ir kukurūzus“, - sakė prezidentas.

Pranešama, kad šiais metais Baltarusijos grūdų derlius bus 0,5 mln. tonų mažesnis nei praėjusiais metais. Tačiau šalis turi 1,5 mln. tonų grūdų atsargų, kurio turėtų pakakti pieno, mėsos, paukštienos gamybai.

Teigiama, kad  šalyje jau surinkta 2,5 milijonų tonų grūdų, o vidutinis derlius siekia 28,8 centnerio vienam hektarui. Pernai Baltarusija prikūlė 7,99 mln. tonų grūdų, o tai yra  6,5 proc. daugiau nei 2016 metais. Šiemet tikimasi prikulti apie 7 mln. tonų grūdų.

Baltarusijoje šiuo metu grūdams ir ankštiniams augalams nuimti turima 9 100 kombainų. Vieno kombaino vidutinis darbo krūvis yra 234 ha.

Baltarusija didžiuojasi, kad laukuose dirba ir šalyje pagaminti kombainai. Neseniai į laukus išriedėjo „Gomselmaš“ pagaminti „Palesse“ kombainai, varomi  gamtinėmis dujomis (nuotraukoje). Teigiama, kad tai pirmieji tokie kombainai pasaulyje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai