Lietuvos ir Lenkijos pieno supirkėjai Latvijoje sukūrė kainų burbulą
2016-11-28

Ryga. Latvijos rinkoje suaktyvėjus pieno supirkėjams iš Lietuvos ir Lenkijos, pieno kainos šalyje per pastaruosius tris mėnesius šoktelėjo 40 proc. Tačiau tokiam augimui nėra jokios ekonominės priežasties, sakė Latvijos centrinės pieninių sąjungos vadovas Janis Šolkas.

Jo teigimu, vėliau kainos, tikėtina, smarkiai kris, todėl ūkininkai turėtų atsargiai vertinti užsienio pirkėjų pasiūlymus.

Pasak J. Šolko, vidutinė pieno supirkimo kaina Latvijoje spalį sudarė 248,9 euro už toną. Palyginimui, liepą vidurkis sudarė 177,25 euro. Toks supirkimo kainų augimas yra susijęs su padėtimi pasaulinėje pieno rinkoje, kur paklausa auga. Kainos čia stabilizuojasi, o Latvijoje jos vis dar kas mėnesį auga po 10-20 proc.

„Toks staigus kainos augimas negali būti ekonomiškai pagrįstas. Priešingai, jį skatina supirkėjai iš kaimyninių šalių, kurie yra pasirengę pirkti didelius kiekius pieno už labai didelę kainą, kad galėtų juos perdirbti į sviestą ir grietinę. Lenkai ir lietuviai yra pasirengę mokėti net 330 eurų už toną, o tai yra daugiau, nei jie moka savo ūkininkams ir net daugiau už vidutinę kainą Vokietijoje. Dirbtinai didindami kainas ir viliodami Latvijos ūkininkus jie kuria burbulą, kuris netrukus sprogs, nes ilgalaikėje perspektyvoje užsienio pirkėjams latviško pieno nereikės", - sakė J. Šolkas.

Per devynis šių metų mėnesius Latvijoje buvo supirkta 626 296 tonos pieno, o tai yra 1,7 proc. daugiau nei prieš metus tuo pačiu laikotarpiu.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai