Lietuvos įmonėms - naujos galimybės Arabų Emyratuose
2014-11-05

Vilnius. Lietuvos įmonės dairosi į perspektyvias Rytų šalių rinkas, kuriose mato realias verslo plėtros galimybes. Viena iš tokių rinkų - Jungtiniai Arabų Emyratai. Lapkričio pabaigoje 10 Lietuvos įmonių dalyvaus šioje šalyje vyksiančioje pristatys maisto produkciją.

Įmonių dalyvavimą tarptautinėje maisto produktų, gėrimų, aptarnavimo ir įrangos parodoje „SIAL Middle East 2014" remia Žemės ūkio ministerija, parodoje įrengtas 105 kv. nacionalinis jungtinis stendas.

Paroda domisi tiek žaliavų, tiek ir galutinio produkto gamintojai. Abu Dabio maisto kontrolės tarnyba sudarė „Kviestinių pirkėjų programą", į kurią įtraukti 500 svarbiausių maisto pramonės pirkėjų iš Artimųjų Rytų, Indijos ir Afrikos. Pernai buvo pakviesti 508 pirkėjai iš 39 šalių, kurie daugiausia domėjosi mėsa, paukštiena, pienu, kiaušiniais, šaldytu maistu, konservuota produkcija, konditerijos gaminiais, vaisiais ir daržovėmis, gaiviaisiais gėrimais.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Kaip ir kiekvienais metais, šiemet parodoje vyks daug renginių, skirtų tiek parodos lankytojams, tiek ir jos dalyviams. Numatyta daugiau kaip 650 įvairių šalių profesionalių virėjų kulinarinių demonstracijų renginyje „La Cuisine", bus teikiamas apdovanojimas „SIAL Innovation", taip pat organizuojami seminarai, konferencijos aktualiomis temomis.

Pernai parodoje dalyvavo 744 dalyviai iš 52 šalių, parodą aplankė 17 tūkst. žmonių. Net 96 proc. 2013 m. parodos dalyvių planuoja dalyvauti ir šiemet.

Statistikos duomenimis, pernai į Jungtinius Arabų Emyratus lietuviškų žemės ūkio ir maisto produktų buvo eksportuota už beveik 4,4 mln. Lt. Daugiausiai eksportuota nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų bei acto (1,63 mln. Lt), gaminių iš kakavos (1,13 mln. Lt), pieno ir pieno produktų (882,1 tūkst. Lt). Atkreiptinas dėmesys, kad šiemet I ketv. pieno ir pieno produktų jau buvo eksportuota už 838,7 tūkst. Lt, taip pat ir javų už 296,3 tūkst. Lt (jų pernai iš viso nebuvo eksportuota).

Šiais metais tarptautinėje parodoje „SIAL Middle East 2014" dalyvaus ir savo produkciją pristatys „Pieno žvaigždės" (fermentinis sūris, išrūgų miltai, sviestas, ledai), „Vikeda" (ledai, sūreliai), „Agroco" (obuoliai, šaldytos uogos), „VG Agroholding" (kiaušinių produktai, vištų produktai, ekologiški miltai), „Aldigus" (traškučiai „Taler"), „Birštono mineraliniai vandenys" ir Ko (natūralus mineralinis vanduo), „Meškėnas" (konditerijos gaminiai).

Net trys įmonės pristatys jautienos gaminius: „Agaras" (jautienos subproduktai, jautiena be kaulo), „Krekenavos Agrofirma" (jautienos vytinta dešra, virtos jautienos dešrelės, šviežia/šaldyta jautiena), „Biovela" (šviežia/šaldyta jautiena).

Seime priėmus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, lietuviškos mėsos ir jos gaminių eksportui atsiveria didžiulė halalinių produktų rinka. Halalas (arab. ḥalāl, halaal - „leistinas") yra pats svarbiausias maisto sertifikatas musulmoniškose šalyse. Jis reiškia, kad produktas neprieštarauja islamo įstatymams ir leidžiamas vartoti. Bendra halalinių produktų (maisto, parfumerijos ir kosmetikos, medikamentų, paslaugų ir kt.) rinka kasmet plečiasi ir tampa viena pelningiausių bei įtakingiausių pasaulyje.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai