Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Lietuviai pirmą kartą sertifikavo ekologinį ūkį Kazachstane

Kaunas. Ekologinės gamybos sertifikavimo bei kontrolės įstaiga „Ekoagros" išdavė pirmąjį patvirtinamąjį dokumentą Kazachstano ūkininkui, kuriam suteikta galimybė Europos Sąjungos rinkose parduoti ekologišką kviečių ir linų produkciją.

Europos Komisija nuo šių metų suteikė teisę VšĮ „Ekoagros" vykdyti ekologinės gamybos sertifikavimą trečiose šalyse (Baltarusijoje, Kazachstane, Rusijoje, Tadžikistane, Ukrainoje) ir išduoti patvirtinančius dokumentus.

Pasak „Ekoagros" Sertifikavimo skyriaus vadovo Timo Trubilos, Kazachstano ūkininko P. Čepovskio ūkyje dvejus metus iš eilės buvo atliekamos kasmetinės patikros. „Pareiškėjas yra unikali ir išskirtinė  asmenybė ne tik ekologinės žemės ūkio gamybos srityje, tačiau taip pat pasižymi sugebėjimu priimti atsakingus ir toliaregiškus bei inovatyvius sprendimus. Ūkininkas savo rankomis sukonstravo ir paruošė traktorių, kurį sėkmingai jau keletą metų naudoja žemės ūkio darbams", - teigė T. Trubila.

Bioversija 23 04 27

Sertifikavimo įstaigos atstovas pasakojo, kad P. Čepovskis už unikalų darbą, indėlį ir inovacijas žemės ūkyje pelnė Kazachstano prezidento apdovanojimą.

„Kalbant apie ekologinę sritį šiame ūkyje, pareiškėjas verčiasi ekologine augalininkyste, auginamos dvi kultūros - linai ir kviečiai. Kovai su piktžolėmis ūkininko pasėliuose naudojamas juodasis pūdymas. Ūkio subjektas nenaudoja jokios chemijos ne tik paskutiniuosius keletą metų, kada buvo atliekamos įstaigos „Ekoagros" patikros, bet ir anksčiau jų nenaudojo, tai aiškiai matosi atliekant ūkio patikras", - pažymėjo Timas Trubila.

VšĮ „Ekoagros" išduotas ekologinės gamybos sertifikatas suteikia pareiškėjui teisę nevaržomai eksportuoti savo ūkyje užaugintą ekologinę produkciją į Europos Sąjungos rinkas. Tai galimybė iš esmės padindinti ūkio produktyvumą, konkurencingumą ir našumą bei patenkinti ekologiškos produkcijos vartotojų poreikius.

„Ekoagros" toliau planuoja ekologinę gamybą patvirtinančius dokumentus išduoti Ukrainoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Tadžikistane.  

„Ekoagros", MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos