Lietuvai Rusija nesiūlo atšaukti embargo
2015-01-19

Berlynas. Rusija ruošiasi atšaukti pernai rugpjūtį įvestą maisto ir žemės ūkio produktų importo embargą iš kai kurių Europos Sąjungos šalių, tačiau Lietuvos jų sąraše nėra. Taip teigia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor") pasiūlė kai kurių Europos šalių žinyboms bendradarbiauti, kad jų gamintojai galėtų atnaujinti tiekimą Rusijai, kai tik bus atšauktas embargas. Tokią iniciatyvą tarnybos vadovas Sergejus Dankvertas pristatė per daugybę susitikimų su Europos kolegomis Berlyne, parodoje „Žalioji savaitė“.

Pasak J.Miliaus, Lietuva į sąrašą šalių, iš kurių būtų vėl įvežamas maistas į Rusiją, nepatenka. „Ypatingai Prancūzija, Danija, Olandija nori atšaukti embargą ir pasiruošę pasirašyti dvišalius susitarimus dėl kai kurių maisto produktų, tačiau Lietuva nebuvo įvardyta tame sąraše", - penktadienį „Žaliojoje savaitėje" žurnalistams sakė J. Milius.

LYTAGRA 19 07 04 mob

S. Dankvertas pareiškė, kad embargo panaikinimas aptariamas su  „kolegomis iš Vokietijos, Olandijos, Prancūzijos, Belgijos, Italijos, Vengrijos ir kitų šalių". Jo žodžiais, „Rosselchoznadzor" laukia skubių atsakymų į šią iniciatyvą.

Pernai rugpjūčio pradžioje Rusija vieneriems metams uždraudė maisto ir žemės ūkio produktų importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų Vakarų šalių, reaguodama į Vakarų sankcijas dėl numanomos paramos Ukrainos prorusiškiems separatistams bei Krymo aneksijos.

Vakarų sankcijos Rusijai metams buvo įvestos pernai kovą.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai