Lietuva - viena iš labiausiai nuo krizės nukentėjusių šalių
2009-07-10
Vašingtonas, liepos 10 d. Lietuva patenka į labiausiai nuo pasaulinės finansų ir ekonomikos krizės nukentėjusių šalių dešimtuką, skelbia Jungtinių Valstijų žurnalas „Forbes".

Žurnalo teigimu, ekonominė padėtis Jungtinėse Valstijose ir Vakarų Europoje yra prasta, tačiau dabar bent jau nebekalbama apie antrąją Didžiąją depresiją.

Tuo tarpu kitoms šalims pasisekė mažiau. Tarptautinis valiutos fondas (TVF) trečiadienį paskelbė, kad didžioji dalies pasaulio ekonomikos "ima kapstytis iš didžiausios recesijos nuo Antrojo pasaulinio karo laikų". Tačiau Lietuvos, Latvijos, Estijos, Islandijos ir Airijos ekonomikos atsigaus dar negreitai. Prognozuojama, kad minėtų šalių bendrieji vidaus produktai (BVP) šiemet smuks daugiau nei 10 proc.

Tuo tarpu Seišeliai, Islandija, Venesuela, Ukraina ir Jamaika kenčia nuo didelės infliacijos, nors daugumoje pasaulio šalių kainos mažėja. Šiose šalyse taip pat mažėja BVP, todėl čia galima kalbėti apie stagfliaciją. Pavyzdžiui, Islandijoje infliacija siekia 8,5 proc., o BVP smuko 10,5 proc.

Sudarydamas labiausiai nuo krizės nukentėjusių pasaulio šalių dešimtuką žurnalas "Forbes" atsižvelgė į tokius rodiklius kaip BVP, infliacija ir perkamosios galios paritetas. Pateikiame labiausiai nuo krizės nukentėjusių pasaulio šalių dešimtuką:

1. Latvija;

2. Seišeliai;

3. Estija;

4. Islandija;

5. Airija;

6. Venesuela;

7. Singapūras;

8. Lietuva;

9. Ukraina;

10. Jamaika.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai